Kryefaqja

EMISIONET
LAJME
 
[carousel-horizontal-posts-content-slider]
 
 

KURIOZITETE

TEKNOLOGJI

Aforizma

PE miraton qeverinë...

parlamenti europianParlamenti Europian ka miratuar qeverinë e re të Bashkimit Europian, Komisionin Europian të kryesuar nga Jean-Claude Junckerduke i hapur rrugën Read more

Fundoset trageti në...

anija koreQindra vetë konsiderohen të zhdukur pas përmbysjes dhe fundosjes së një trageti me 476 persona në bord, në brigjet e Read more

Bien eksportet kinez...

eksportet kinezeEksportet dhe importet kineze kanë pësuar një rënie të shpejtë gjatë muajit mars, duke shtuar edhe më shumë të dhënat Read more

Aktualitet

Alarm për bombë, n...

tirane3Rreth orës 11:15 të kësaj të marte, në rrugën "Medat Shtylla", tek parkingu i qëndrës tregtare Kristal, është gjetur një Read more

Sa do të rriten pen...

Pensioniste-te-moshuar-pensionetNë Dokumentin e Reformave Ekonomike, Këshilli i Ministrave ka miratuar vlerën e parave që do të jepet për rritjen e Read more

Hidhet nga kati i tr...

urgjencaNjë 39-vjeçar në Elbasan, në gjendje të rëndë depresioni, është hedhur nga kati i tretë i pallatit ku banonte dhe Read more

Bota

Përplasen trenat n...

Gjermani - TrenatDy trena pasagjerësh janë përplasur në shtetin gjerman të Bavarisë, ku sipas raporteve të policisë 8 njerëz janë vrarë dhe 100 Read more

Merkel në Turqi, ta...

Angela-Merkel-480x270Pas një takimi me presidentin francez Francois Hollandë, kancelarja gjermane Angela Merkel mbërriti mbrëmë vonë në një vizitë zyrtare në Read more

SHBA, kandidatët p...

shperndares drogeNë ditën e fundit të fushatës elektorale të kandidatëve republikanë dhe demokratë në New Hampshire, analistët gjykojnë se të dy Read more

Emisionet

EMISIONI “KU DO T...

1016692_206680619455944_1055483636_nÇdo të martë dhe të enjte. Ora 21.00-23.00 Nga Eksiola Shehu dhe Altin Tufa Për të gjithë ata dëgjues që dëshirojnë të Read more

EMISIONI “ ZËRAT ...

Emisionet RK_Zerat e natesÇdo të hënë, te mërkurë dhe të premte.  Ora 21.00-23.00 Nga Sjuzi Lazebeu dhe Bekim Bici Ky është një program rinor plot Read more

EMISIONI “KONTAKT ...

Emisionet RK_Kontakt letrarORA  20.00 – 21.00 (çdo të martë)   Nga Jolanda Lila Në këtë emision publikohen perlat e letërsisë botërore, informacione e intervista ekskluzive Read more

Kronike

Vajza rreh babain e ...

downloadRast i paprecedent në Librazhd. Vajza 49 vjeçare rreh babanë e moshuar 79 vjeç për motive pronësie. Xh. Veseli me Read more

Vrasja e Fatmir Pul...

polElton Ceka, i vetmi nga autorët e vrasjes së 45-vjeçarit Fatmir Pula që ishte në kërkim, është vetëdorëzuar në policinë Read more

Ja si filloi dhe u z...

policia_3537Katër të vrarët e mbrëmjes së mërkurës janë viktimat e fundit të një serie vrasjesh me qendër qytetin e Elbasanit Read more

Kulture

Një tjetër trofe p...

caprioE humb ose e fiton Academy Aëards këtë vit me filmin “The Revenant”, Leonardo Di Caprio, e ka të sigurt Read more

Pesë librat e Marqu...

Gabriel-Garcia-MarquezNobelisti Gabriel García Márquez u bë i njohur botërisht në vitin 1967 me romanin “Njëqind vjet vetmi”. Mes librave të Read more

Muslimanët refuzuan...

kisha-e-sh-euml-n-ndout-n-euml-prishtin-euml-pun-euml-tor-euml-t-shqiptar-euml-t-euml-besimit-islam-refuzuan-detyr-euml-n-e-rr-euml-nimit_hdStudiuesi Bajram Mjeku, në profilin e tij në Facebook ka shkruar për Kishën e Shën Ndout, që është rrënuar në Read more

Kuriozitete

A mendoni se dini gj...

images (1)Më poshtë, ju sjellim disa fakte të çuditshme që me siguri nuk i keni ditur për bebet në përgjithësi. 1) Bebet Read more

Ja disa fakte intere...

download (1)Ka shumë fakte për sytë të cilat personat që nuk kanë pasur probleme kurrë me këtë organ nuk i dinë. Read more

10 kuriozitete inter...

toka-planeti111-658x370Bota është e mbushur përplot me çudira dhe me krijesa tepër të veçanta, këtu kemi mbledhur 10 fakte të çuditshme Read more

Lajme

Pse është përhapu...

downloadRastet me kancer, janë shtuar jashtëzakonisht shumë, sidomos viteve të fundit. Mirëpo, ende nuk dihen saktë arsyet e përhapjes së tepërt Read more

Alarm për bombë, n...

tirane3Rreth orës 11:15 të kësaj të marte, në rrugën "Medat Shtylla", tek parkingu i qëndrës tregtare Kristal, është gjetur një Read more

Majko do t’i hyjë...

pandeli-majkoIsh-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, në emisionin Top Story në televizionin Top Channel, ka bërë të ditur se ka aplikuar Read more

Letërsi

Aksident në Rinas, ...

12645267_647742662031100_1785034549467228544_n-600x338Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rinas mbrëmjen e djeshme, por fatmirësisht pa shënuar viktima. Një automjet Porsche Chayenne pas Read more

Jeni të zemëruar? ...

zemrrimiNuk duhet të filloni një grindje kur jeni të nervozuar, sepse mund të shprehni gjëra që nuk i mendoni me Read more

Poezia e rrallë e F...

fishta-vepratPoezia “Nji lule vjeshtet” e Gjergj Fishtës është rast i veçantë në letërsi, sepse në njëzet vargjet e para vajtohet Read more

Lifestyle

Instagrami vjen me o...

381Instagrami nuk ka qenë kurrë më i thjeshtë se tani me opsionin e ri që i është shtuar për ata Read more

Pse nuk duhet të p...

4.95Peshqirin tuaj mos e ndani me askënd. Çdo person duhet të përdorë një peshqir. Nëse ne jemi pastruar me peshqirin tonë Read more

Ja 5 fakte interesan...

ccedil-iftet-n-euml-lsquo-luft-euml-rsquo_hd1- Sherri me shpërthyes nuk zgjat më shumë se pesë minuta, pra po flasim për kulmin e sherrit, sepse gjithë Read more

Muzikë

Gwen Stefani në jur...

the-voice-xtina-gwenGwen Stefani zyrtarisht i është bashkuar panelit vlerësues të spektaklit amerikan “The Voice”. Këngëtarja 44-vjeçare do të ulet në karrigen Read more

Miranda Lambert triu...

miranda_LAMBERTMiranda Lambert ka dalë fituese në ndarjen e çmimeve amerikane Academy of Country Music Awards. Këngëtarja e muzikës country fitoi Read more

Panshqiptare

Xhamia në fshatin D...

12620560_996150677114460_1332764238_oFshati Dacaj, është vendbanim në Komunën e Rozhajës në Mal të Zi. Shtrihet në jug-perëndim të Rozhajës, fshat tipik alpin. Sipas Read more

Filmi kosovar 'Shok'...

132985410“Shok” është filmi i parë kosovar ndonjëherë i futur në Oscar, në kategorinë e filmit më të mirë të shkurtër, Read more

Kryeministër i Maqe...

Musa_Xhaferi_465718470Ëndrra e shqiptarëve u bë realitet. Maqedonia tani ka kryeministër shqiptar. Me dorëheqjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski de fakto zv/ Read more

Podcast

Kontakt Letrar - 25....

Nese e keni humbur emisionin degjojeni tani.   Read more

Politike

Majko do t’i hyjë...

pandeli-majkoIsh-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, në emisionin Top Story në televizionin Top Channel, ka bërë të ditur se ka aplikuar Read more

Mimoza Hafizi mbësh...

Mimoza-Hafizi-600x345Ben Blushi nuk është më i vetëm në kërkesën e tij për zhvillimin e një gare për Kryetarin e Partisë Read more

Pranga ish-ministrit...

spiro-ksera-Spiro Ksera, ish-ministrë i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, është arrestuar mbrëmjen e së premtes nga Policia e Read more

Reportazhe

Piramidat ilire në ...

Piramidat janë ndërtuar nga civilizimi ilir, i cili ishte shumë më i avancuar se sa i sotmi . Ato janë Read more

Krenari, bën krenar...

Krenari 1I lindur më 7 janar 1984, në Shikaj të Kukësit, Krenar Murataj (që në Angli njihet me emrin Andy) ka Read more

Shendetsi

Pse është përhapu...

downloadRastet me kancer, janë shtuar jashtëzakonisht shumë, sidomos viteve të fundit. Mirëpo, ende nuk dihen saktë arsyet e përhapjes së tepërt Read more

Pse duhet ta konsumo...

20131023092052498577Përveç se është i shijshëm dhe ushqyes, preshi përmban vetëm 27 kalori, dhe është i pasur me ujë (97 për qind). Read more

Përse nuk duhet të...

pourquoi-vous-ne-devriez-pas-boire-leau-laissee-sur-votre-table-de-chevet-toute-la-nuitUji i zakonshëm, për dallim nga ushqimi, nuk përmban sheqer as albumina dhe për këtë shkak është më lehtë të Read more

Sport

Iker Casillas drejt ...

casillasIker Casillas pritet të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë verës Iker Casillas mund të largohet nga Porto, në Read more

Ja mesazhi emocionue...

fanella_digitalb-para_digitalb.ch_2Në fanellat e reja të Kombëtares shqiptare është një mesazh rrëqethës për lojtarët kuqezi Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar uniformën Read more

Klasifikohet në gjy...

2015-06-06_JUVE_-_FCB_013-Optimized.v1434834057Barcelona është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit, ndërsa Atletico Madrid është eliminuar. Skuadra katalanase fitoi edhe ndeshjen e kthimit Read more

Teknologji

9 shkurti, dita ndë...

sidSot data shënon 9 shkurt dhe njihet si dita ndërkombëtare e internetit të sigurt. Me këtë rast disa OJQ kanë Read more

Ja si e festoi Faceb...

FacebookKur krijuan Facebook, nuk e dinin ndoshta që rrjeti social do të bëhej kaq popullor. Mark Zuckerberg dhe shoku i Read more

WhatsApp arrin 1 mil...

WhatsAppFacebook pranoi të paguante më shumë se 19 miliardë dollarë për të blerë WhatsApp në 2014. Multiplatforma e shërbimit të mesazheve, Read more

Trashëgimi

Aktivitete në Ditë...

UjiShoqata Ujësjellës Kanalizime e Shqipërisë (SHUKALB), në bashkëpunim me Grupin e Profesionistëve të Rinj të Ujit në Shqipëri (PRU), organizojnë Read more

Labi, i kënaqur nga...

labinot-tahiri-16-500Këngëtari i njohur i skenës shqiptare Labinot Tahiri, apo siç njihet, Labi, ka postuar një foto në profilin e tij Read more

Ja çfarë ka thën...

Thënie të mençuraNë vitet 1300, Mbreti Kinez Hongu shkruajt “100 fjalë elegjike”, ku përshkroi disa nga cilësitë dhe karakteristikat e Pejgamberit Muhamed Read more

Uncategorized

Pse duhet ta konsumo...

20131023092052498577Përveç se është i shijshëm dhe ushqyes, preshi përmban vetëm 27 kalori, dhe është i pasur me ujë (97 për qind). Read more

A është gjetur ila...

komposto_kajsie2Me rritjen e dozës së vitamines B17 në trup, Kanceri zvogëlohet dhe shancat për shërim të plotë janë të mëdha…. Read more

Përfitimet shëndet...

Images“E qeshura është ilaçi më i mirë” Sensi i mirë i humorit dhe e qeshura janë të dobishme për shëndetin tuaj Read more

Aforizma

PE miraton qeverinë...

parlamenti europianParlamenti Europian ka miratuar qeverinë e re të Bashkimit Europian, Komisionin Europian të kryesuar nga Jean-Claude Junckerduke i hapur rrugën Read more

Fundoset trageti në...

anija koreQindra vetë konsiderohen të zhdukur pas përmbysjes dhe fundosjes së një trageti me 476 persona në bord, në brigjet e Read more

Bien eksportet kinez...

eksportet kinezeEksportet dhe importet kineze kanë pësuar një rënie të shpejtë gjatë muajit mars, duke shtuar edhe më shumë të dhënat Read more

Aktualitet

Alarm për bombë, n...

tirane3Rreth orës 11:15 të kësaj të marte, në rrugën "Medat Shtylla", tek parkingu i qëndrës tregtare Kristal, është gjetur një Read more

Sa do të rriten pen...

Pensioniste-te-moshuar-pensionetNë Dokumentin e Reformave Ekonomike, Këshilli i Ministrave ka miratuar vlerën e parave që do të jepet për rritjen e Read more

Hidhet nga kati i tr...

urgjencaNjë 39-vjeçar në Elbasan, në gjendje të rëndë depresioni, është hedhur nga kati i tretë i pallatit ku banonte dhe Read more

Bota

Përplasen trenat n...

Gjermani - TrenatDy trena pasagjerësh janë përplasur në shtetin gjerman të Bavarisë, ku sipas raporteve të policisë 8 njerëz janë vrarë dhe 100 Read more

Merkel në Turqi, ta...

Angela-Merkel-480x270Pas një takimi me presidentin francez Francois Hollandë, kancelarja gjermane Angela Merkel mbërriti mbrëmë vonë në një vizitë zyrtare në Read more

SHBA, kandidatët p...

shperndares drogeNë ditën e fundit të fushatës elektorale të kandidatëve republikanë dhe demokratë në New Hampshire, analistët gjykojnë se të dy Read more

Emisionet

EMISIONI “KU DO T...

1016692_206680619455944_1055483636_nÇdo të martë dhe të enjte. Ora 21.00-23.00 Nga Eksiola Shehu dhe Altin Tufa Për të gjithë ata dëgjues që dëshirojnë të Read more

EMISIONI “ ZËRAT ...

Emisionet RK_Zerat e natesÇdo të hënë, te mërkurë dhe të premte.  Ora 21.00-23.00 Nga Sjuzi Lazebeu dhe Bekim Bici Ky është një program rinor plot Read more

EMISIONI “KONTAKT ...

Emisionet RK_Kontakt letrarORA  20.00 – 21.00 (çdo të martë)   Nga Jolanda Lila Në këtë emision publikohen perlat e letërsisë botërore, informacione e intervista ekskluzive Read more

Kronike

Vajza rreh babain e ...

downloadRast i paprecedent në Librazhd. Vajza 49 vjeçare rreh babanë e moshuar 79 vjeç për motive pronësie. Xh. Veseli me Read more

Vrasja e Fatmir Pul...

polElton Ceka, i vetmi nga autorët e vrasjes së 45-vjeçarit Fatmir Pula që ishte në kërkim, është vetëdorëzuar në policinë Read more

Ja si filloi dhe u z...

policia_3537Katër të vrarët e mbrëmjes së mërkurës janë viktimat e fundit të një serie vrasjesh me qendër qytetin e Elbasanit Read more

Kulture

Një tjetër trofe p...

caprioE humb ose e fiton Academy Aëards këtë vit me filmin “The Revenant”, Leonardo Di Caprio, e ka të sigurt Read more

Pesë librat e Marqu...

Gabriel-Garcia-MarquezNobelisti Gabriel García Márquez u bë i njohur botërisht në vitin 1967 me romanin “Njëqind vjet vetmi”. Mes librave të Read more

Muslimanët refuzuan...

kisha-e-sh-euml-n-ndout-n-euml-prishtin-euml-pun-euml-tor-euml-t-shqiptar-euml-t-euml-besimit-islam-refuzuan-detyr-euml-n-e-rr-euml-nimit_hdStudiuesi Bajram Mjeku, në profilin e tij në Facebook ka shkruar për Kishën e Shën Ndout, që është rrënuar në Read more

Kuriozitete

A mendoni se dini gj...

images (1)Më poshtë, ju sjellim disa fakte të çuditshme që me siguri nuk i keni ditur për bebet në përgjithësi. 1) Bebet Read more

Ja disa fakte intere...

download (1)Ka shumë fakte për sytë të cilat personat që nuk kanë pasur probleme kurrë me këtë organ nuk i dinë. Read more

10 kuriozitete inter...

toka-planeti111-658x370Bota është e mbushur përplot me çudira dhe me krijesa tepër të veçanta, këtu kemi mbledhur 10 fakte të çuditshme Read more

Lajme

Pse është përhapu...

downloadRastet me kancer, janë shtuar jashtëzakonisht shumë, sidomos viteve të fundit. Mirëpo, ende nuk dihen saktë arsyet e përhapjes së tepërt Read more

Alarm për bombë, n...

tirane3Rreth orës 11:15 të kësaj të marte, në rrugën "Medat Shtylla", tek parkingu i qëndrës tregtare Kristal, është gjetur një Read more

Majko do t’i hyjë...

pandeli-majkoIsh-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, në emisionin Top Story në televizionin Top Channel, ka bërë të ditur se ka aplikuar Read more

Letërsi

Aksident në Rinas, ...

12645267_647742662031100_1785034549467228544_n-600x338Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rinas mbrëmjen e djeshme, por fatmirësisht pa shënuar viktima. Një automjet Porsche Chayenne pas Read more

Jeni të zemëruar? ...

zemrrimiNuk duhet të filloni një grindje kur jeni të nervozuar, sepse mund të shprehni gjëra që nuk i mendoni me Read more

Poezia e rrallë e F...

fishta-vepratPoezia “Nji lule vjeshtet” e Gjergj Fishtës është rast i veçantë në letërsi, sepse në njëzet vargjet e para vajtohet Read more

Lifestyle

Instagrami vjen me o...

381Instagrami nuk ka qenë kurrë më i thjeshtë se tani me opsionin e ri që i është shtuar për ata Read more

Pse nuk duhet të p...

4.95Peshqirin tuaj mos e ndani me askënd. Çdo person duhet të përdorë një peshqir. Nëse ne jemi pastruar me peshqirin tonë Read more

Ja 5 fakte interesan...

ccedil-iftet-n-euml-lsquo-luft-euml-rsquo_hd1- Sherri me shpërthyes nuk zgjat më shumë se pesë minuta, pra po flasim për kulmin e sherrit, sepse gjithë Read more

Muzikë

Gwen Stefani në jur...

the-voice-xtina-gwenGwen Stefani zyrtarisht i është bashkuar panelit vlerësues të spektaklit amerikan “The Voice”. Këngëtarja 44-vjeçare do të ulet në karrigen Read more

Miranda Lambert triu...

miranda_LAMBERTMiranda Lambert ka dalë fituese në ndarjen e çmimeve amerikane Academy of Country Music Awards. Këngëtarja e muzikës country fitoi Read more

Panshqiptare

Xhamia në fshatin D...

12620560_996150677114460_1332764238_oFshati Dacaj, është vendbanim në Komunën e Rozhajës në Mal të Zi. Shtrihet në jug-perëndim të Rozhajës, fshat tipik alpin. Sipas Read more

Filmi kosovar 'Shok'...

132985410“Shok” është filmi i parë kosovar ndonjëherë i futur në Oscar, në kategorinë e filmit më të mirë të shkurtër, Read more

Kryeministër i Maqe...

Musa_Xhaferi_465718470Ëndrra e shqiptarëve u bë realitet. Maqedonia tani ka kryeministër shqiptar. Me dorëheqjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski de fakto zv/ Read more

Podcast

Kontakt Letrar - 25....

Nese e keni humbur emisionin degjojeni tani.   Read more

Politike

Majko do t’i hyjë...

pandeli-majkoIsh-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, në emisionin Top Story në televizionin Top Channel, ka bërë të ditur se ka aplikuar Read more

Mimoza Hafizi mbësh...

Mimoza-Hafizi-600x345Ben Blushi nuk është më i vetëm në kërkesën e tij për zhvillimin e një gare për Kryetarin e Partisë Read more

Pranga ish-ministrit...

spiro-ksera-Spiro Ksera, ish-ministrë i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, është arrestuar mbrëmjen e së premtes nga Policia e Read more

Reportazhe

Piramidat ilire në ...

Piramidat janë ndërtuar nga civilizimi ilir, i cili ishte shumë më i avancuar se sa i sotmi . Ato janë Read more

Krenari, bën krenar...

Krenari 1I lindur më 7 janar 1984, në Shikaj të Kukësit, Krenar Murataj (që në Angli njihet me emrin Andy) ka Read more

Shendetsi

Pse është përhapu...

downloadRastet me kancer, janë shtuar jashtëzakonisht shumë, sidomos viteve të fundit. Mirëpo, ende nuk dihen saktë arsyet e përhapjes së tepërt Read more

Pse duhet ta konsumo...

20131023092052498577Përveç se është i shijshëm dhe ushqyes, preshi përmban vetëm 27 kalori, dhe është i pasur me ujë (97 për qind). Read more

Përse nuk duhet të...

pourquoi-vous-ne-devriez-pas-boire-leau-laissee-sur-votre-table-de-chevet-toute-la-nuitUji i zakonshëm, për dallim nga ushqimi, nuk përmban sheqer as albumina dhe për këtë shkak është më lehtë të Read more

Sport

Iker Casillas drejt ...

casillasIker Casillas pritet të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë verës Iker Casillas mund të largohet nga Porto, në Read more

Ja mesazhi emocionue...

fanella_digitalb-para_digitalb.ch_2Në fanellat e reja të Kombëtares shqiptare është një mesazh rrëqethës për lojtarët kuqezi Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar uniformën Read more

Klasifikohet në gjy...

2015-06-06_JUVE_-_FCB_013-Optimized.v1434834057Barcelona është kualifikuar në gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit, ndërsa Atletico Madrid është eliminuar. Skuadra katalanase fitoi edhe ndeshjen e kthimit Read more

Teknologji

9 shkurti, dita ndë...

sidSot data shënon 9 shkurt dhe njihet si dita ndërkombëtare e internetit të sigurt. Me këtë rast disa OJQ kanë Read more

Ja si e festoi Faceb...

FacebookKur krijuan Facebook, nuk e dinin ndoshta që rrjeti social do të bëhej kaq popullor. Mark Zuckerberg dhe shoku i Read more

WhatsApp arrin 1 mil...

WhatsAppFacebook pranoi të paguante më shumë se 19 miliardë dollarë për të blerë WhatsApp në 2014. Multiplatforma e shërbimit të mesazheve, Read more

Trashëgimi

Aktivitete në Ditë...

UjiShoqata Ujësjellës Kanalizime e Shqipërisë (SHUKALB), në bashkëpunim me Grupin e Profesionistëve të Rinj të Ujit në Shqipëri (PRU), organizojnë Read more

Labi, i kënaqur nga...

labinot-tahiri-16-500Këngëtari i njohur i skenës shqiptare Labinot Tahiri, apo siç njihet, Labi, ka postuar një foto në profilin e tij Read more

Ja çfarë ka thën...

Thënie të mençuraNë vitet 1300, Mbreti Kinez Hongu shkruajt “100 fjalë elegjike”, ku përshkroi disa nga cilësitë dhe karakteristikat e Pejgamberit Muhamed Read more

Uncategorized

Pse duhet ta konsumo...

20131023092052498577Përveç se është i shijshëm dhe ushqyes, preshi përmban vetëm 27 kalori, dhe është i pasur me ujë (97 për qind). Read more

A është gjetur ila...

komposto_kajsie2Me rritjen e dozës së vitamines B17 në trup, Kanceri zvogëlohet dhe shancat për shërim të plotë janë të mëdha…. Read more

Përfitimet shëndet...

Images“E qeshura është ilaçi më i mirë” Sensi i mirë i humorit dhe e qeshura janë të dobishme për shëndetin tuaj Read more

 
 
FOTO GALERIA
 
Shiko të gjithë galerinë >>

Aforizma

PE miraton qeverinë...

parlamenti europianParlamenti Europian ka miratuar qeverinë e re të Bashkimit Europian, Komisionin Europian të kryesuar nga Jean-Claude Junckerduke i hapur rrugën Read More...

Fundoset trageti në...

anija koreQindra vetë konsiderohen të zhdukur pas përmbysjes dhe fundosjes së një trageti me 476 persona në bord, në brigjet e Read More...

Aktualitet

Alarm për bombë, n...

tirane3Rreth orës 11:15 të kësaj të marte, në rrugën "Medat Shtylla", tek parkingu i qëndrës tregtare Kristal, është gjetur një Read More...

Sa do të rriten pen...

Pensioniste-te-moshuar-pensionetNë Dokumentin e Reformave Ekonomike, Këshilli i Ministrave ka miratuar vlerën e parave që do të jepet për rritjen e Read More...

Bota

Përplasen trenat n...

Gjermani - TrenatDy trena pasagjerësh janë përplasur në shtetin gjerman të Bavarisë, ku sipas raporteve të policisë 8 njerëz janë vrarë dhe 100 Read More...

Merkel në Turqi, ta...

Angela-Merkel-480x270Pas një takimi me presidentin francez Francois Hollandë, kancelarja gjermane Angela Merkel mbërriti mbrëmë vonë në një vizitë zyrtare në Read More...

Emisionet

EMISIONI “KU DO T...

1016692_206680619455944_1055483636_nÇdo të martë dhe të enjte. Ora 21.00-23.00 Nga Eksiola Shehu dhe Altin Tufa Për të gjithë ata dëgjues që dëshirojnë të Read More...

EMISIONI “ ZËRAT ...

Emisionet RK_Zerat e natesÇdo të hënë, te mërkurë dhe të premte.  Ora 21.00-23.00 Nga Sjuzi Lazebeu dhe Bekim Bici Ky është një program rinor plot Read More...

Kronike

Vajza rreh babain e ...

downloadRast i paprecedent në Librazhd. Vajza 49 vjeçare rreh babanë e moshuar 79 vjeç për motive pronësie. Xh. Veseli me Read More...

Vrasja e Fatmir Pul...

polElton Ceka, i vetmi nga autorët e vrasjes së 45-vjeçarit Fatmir Pula që ishte në kërkim, është vetëdorëzuar në policinë Read More...

Kulture

Një tjetër trofe p...

caprioE humb ose e fiton Academy Aëards këtë vit me filmin “The Revenant”, Leonardo Di Caprio, e ka të sigurt Read More...

Pesë librat e Marqu...

Gabriel-Garcia-MarquezNobelisti Gabriel García Márquez u bë i njohur botërisht në vitin 1967 me romanin “Njëqind vjet vetmi”. Mes librave të Read More...

Kuriozitete

A mendoni se dini gj...

images (1)Më poshtë, ju sjellim disa fakte të çuditshme që me siguri nuk i keni ditur për bebet në përgjithësi. 1) Bebet Read More...

Ja disa fakte intere...

download (1)Ka shumë fakte për sytë të cilat personat që nuk kanë pasur probleme kurrë me këtë organ nuk i dinë. Read More...

Lajme

Pse është përhapu...

downloadRastet me kancer, janë shtuar jashtëzakonisht shumë, sidomos viteve të fundit. Mirëpo, ende nuk dihen saktë arsyet e përhapjes së tepërt Read More...

Alarm për bombë, n...

tirane3Rreth orës 11:15 të kësaj të marte, në rrugën "Medat Shtylla", tek parkingu i qëndrës tregtare Kristal, është gjetur një Read More...

Letërsi

Aksident në Rinas, ...

12645267_647742662031100_1785034549467228544_n-600x338Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rinas mbrëmjen e djeshme, por fatmirësisht pa shënuar viktima. Një automjet Porsche Chayenne pas Read More...

Jeni të zemëruar? ...

zemrrimiNuk duhet të filloni një grindje kur jeni të nervozuar, sepse mund të shprehni gjëra që nuk i mendoni me Read More...

Lifestyle

Instagrami vjen me o...

381Instagrami nuk ka qenë kurrë më i thjeshtë se tani me opsionin e ri që i është shtuar për ata Read More...

Pse nuk duhet të p...

4.95Peshqirin tuaj mos e ndani me askënd. Çdo person duhet të përdorë një peshqir. Nëse ne jemi pastruar me peshqirin tonë Read More...

Muzikë

Gwen Stefani në jur...

the-voice-xtina-gwenGwen Stefani zyrtarisht i është bashkuar panelit vlerësues të spektaklit amerikan “The Voice”. Këngëtarja 44-vjeçare do të ulet në karrigen Read More...

Miranda Lambert triu...

miranda_LAMBERTMiranda Lambert ka dalë fituese në ndarjen e çmimeve amerikane Academy of Country Music Awards. Këngëtarja e muzikës country fitoi Read More...

Panshqiptare

Xhamia në fshatin D...

12620560_996150677114460_1332764238_oFshati Dacaj, është vendbanim në Komunën e Rozhajës në Mal të Zi. Shtrihet në jug-perëndim të Rozhajës, fshat tipik alpin. Sipas Read More...

Filmi kosovar 'Shok'...

132985410“Shok” është filmi i parë kosovar ndonjëherë i futur në Oscar, në kategorinë e filmit më të mirë të shkurtër, Read More...

Podcast

Kontakt Letrar - 25....

Nese e keni humbur emisionin degjojeni tani.   Read More...

Politike

Majko do t’i hyjë...

pandeli-majkoIsh-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, në emisionin Top Story në televizionin Top Channel, ka bërë të ditur se ka aplikuar Read More...

Mimoza Hafizi mbësh...

Mimoza-Hafizi-600x345Ben Blushi nuk është më i vetëm në kërkesën e tij për zhvillimin e një gare për Kryetarin e Partisë Read More...

Reportazhe

Piramidat ilire në ...

Piramidat janë ndërtuar nga civilizimi ilir, i cili ishte shumë më i avancuar se sa i sotmi . Ato janë Read More...

Krenari, bën krenar...

Krenari 1I lindur më 7 janar 1984, në Shikaj të Kukësit, Krenar Murataj (që në Angli njihet me emrin Andy) ka Read More...

Shendetsi

Pse është përhapu...

downloadRastet me kancer, janë shtuar jashtëzakonisht shumë, sidomos viteve të fundit. Mirëpo, ende nuk dihen saktë arsyet e përhapjes së tepërt Read More...

Pse duhet ta konsumo...

20131023092052498577Përveç se është i shijshëm dhe ushqyes, preshi përmban vetëm 27 kalori, dhe është i pasur me ujë (97 për qind). Read More...

Sport

Iker Casillas drejt ...

casillasIker Casillas pritet të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë verës Iker Casillas mund të largohet nga Porto, në Read More...

Ja mesazhi emocionue...

fanella_digitalb-para_digitalb.ch_2Në fanellat e reja të Kombëtares shqiptare është një mesazh rrëqethës për lojtarët kuqezi Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar uniformën Read More...

Teknologji

9 shkurti, dita ndë...

sidSot data shënon 9 shkurt dhe njihet si dita ndërkombëtare e internetit të sigurt. Me këtë rast disa OJQ kanë Read More...

Ja si e festoi Faceb...

FacebookKur krijuan Facebook, nuk e dinin ndoshta që rrjeti social do të bëhej kaq popullor. Mark Zuckerberg dhe shoku i Read More...

Trashëgimi

Aktivitete në Ditë...

UjiShoqata Ujësjellës Kanalizime e Shqipërisë (SHUKALB), në bashkëpunim me Grupin e Profesionistëve të Rinj të Ujit në Shqipëri (PRU), organizojnë Read More...

Labi, i kënaqur nga...

labinot-tahiri-16-500Këngëtari i njohur i skenës shqiptare Labinot Tahiri, apo siç njihet, Labi, ka postuar një foto në profilin e tij Read More...

Uncategorized

Pse duhet ta konsumo...

20131023092052498577Përveç se është i shijshëm dhe ushqyes, preshi përmban vetëm 27 kalori, dhe është i pasur me ujë (97 për qind). Read More...

A është gjetur ila...

komposto_kajsie2Me rritjen e dozës së vitamines B17 në trup, Kanceri zvogëlohet dhe shancat për shërim të plotë janë të mëdha…. Read More...