Kryefaqja

EMISIONET
LAJME
 
 
 

KURIOZITETE

TEKNOLOGJI

Kuriozitete

Intuita – realitet apo diçka ...

celesi-i-zgjidhjes

Intuita është këtu pa ndonjë shkas, vetëm se ndonjëherë mund të interpretohet gabimisht. Psikologët besojnë që instinkti pikërisht është përgjigje e Lexo më tepër >>

Gaboheni nëse mendoni se shumica ...

meka-naten

  Ekziston një qytet pranë bregut perëndimor të Arabisë Saudite, përballë Sudanit përmes Detit të Kuq, dhe emri i atij qyteti Lexo më tepër >>

Gaza, i riu palestinez prodhon ...

20170906_2_25591529_25589988_web

Një i ri palestinez nga Rripi i Gazës ka prodhuar me mundësitë personale një biçikletë të pazakontë, me të cilën Lexo më tepër >>

Teknologji

Shkencëtarët zbulojnë trup qiellor në ...

3d7e420200000578-4245424-the_trappist_1_star_an_ultra_cool_dwarf_has_seven_earth_size_pla-m-25_1487778235418-554x320

Në brezin asteroidal mes Marsit dhe Jupiterit në sistemin diellor janë zbuluar dy trupa qiellorë që orbitojnë njëri-tjetrin, raporton Anadolu Lexo më tepër >>

Sa është kostoja e prodhimit ...

img_8051

Smartfoni më i ri i avancuar i Applet, iPhone X, është një smartfon i shkëlqyer por shumica mendojnë se çmimi Lexo më tepër >>

Ja sa do të kushtojë ...

iphone

Të martën, Apple në 10 vjetorin e saj zbuloi telefonat e shumëpritur, iPhone 8, iPhone 8 Plus dhe iPhone X. iPhone Lexo më tepër >>

 
 
FOTO GALERIA
 
Shiko të gjithë galerinë >>