LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
Ushqimet që ju ndihmojnë të luftoni virozat e stinës

Ushqimet që ju ndihmojnë të luftoni virozat e stinës

Imuniteti gjatë viroza të stinës është i rëndësishëm, por si mund ta rrisin me anë të ushqimeve që konsumojmë? Jua tregojmë më poshtë: Peshk i yndyrshëm: Peshqit e yndyrshëm janë një burim i shkëlqyeshëm i proteinave dhe acideve yndyrore omega-3.
Shegë në mëngjes, çfarë i ndodh organizmit?

Shegë në mëngjes, çfarë i ndodh organizmit?

Shega është një nga ushqimet më të shëndetshme për organizmin. Antioksidantët tek shega mbrojnë shëndetin e zemrës dhe luftojnë radikalet e lira që shkaktojnë dëmtim të rëndë qelizor. Shega është një frut që rekomandohet për uljen e tensionit të gjakut