LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Lufta në Ukrainë, Erdogan telefonon Lukashenkon

Lufta në Ukrainë, Erdogan telefonon Lukashenkon

Zyra e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot se presidenti turk telefonoi homologun e tij bjellorus, Alexander Lukashenko për të diskutuar zhvillimet në lidhje me pushtimin rus të Ukrainës.

Dy liderët kanë diskutuar për bisedimet e zhvilluara dje mes Rusisë dhe Ukrainës, në të cilat nuk është shënuar asnjë progres, ndërsa nuk është bërë e ditur se kur do të zhvillohet një raund i ri negociatash.

Në të njëjtën kohë, Erdogan i tha Lukashenkos se Turqia do të vazhdojë përpjekjet e saj për t’i dhënë fund luftës dhe për të rivendosur paqen.

Dje, presidenti turk bëri me dije se vendi i tij nuk do të braktiste lidhjet me Rusinë dhe Ukrainën, ndërsa shtoi se do të kufizonte kalimin e anijeve nëpër Bosfor dhe Dardanele për të parandaluar përshkallëzimin e luftës./abcnews.al/

Prev Post

Ish futbollisti egjyptian i kërkon FIFAS që masat ndaj Rusisë ti aplikojë edhe ndaj Izraelit

Next Post

Gjatë fjalimit të ministrit rus në mbledhjen e OKB-së ambasadorët dhe diplomatët u larguan nga salla

post-bars

Leave a Comment