LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Gjatë fjalimit të ministrit rus në mbledhjen e OKB-së ambasadorët dhe diplomatët u larguan nga salla

Gjatë fjalimit të ministrit rus në mbledhjen e OKB-së ambasadorët dhe diplomatët u larguan nga salla

Kishte një largim masiv nga salla kur po mbahej Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut ndërkohë që ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov foli sot.

Ambasadorët dhe diplomatët u fotografuan duke dalë nga dhoma, ndërsa zoti Lavrov (në ekran) i drejtohej me një video-mesazh të para-regjistruar Konferencës për Çarmatimin në Gjenevë, Zvicër.

Sekretarja e Jashtme Liz Truss tha se deklarata e tij ishte “plot me dezinformata” dhe nuk meritonte vëmendjen e anëtarëve të tjerë.

“Rusia është e izoluar dhe duhet të ketë turp të ulet në dhomën e OKB-së”, tha ajo./rrugapress.al

Prev Post

Lufta në Ukrainë, Erdogan telefonon Lukashenkon

Next Post

Themelohet Fondi i Sigurisë për Ushtrinë e Kosovës

post-bars

Leave a Comment