LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Letra e Frida Kahlos për të dashurin: Të adhuroj më shumë se kurrë më parë

Letra e Frida Kahlos për të dashurin: Të adhuroj më shumë se kurrë më parë

Diego, i dashuri im,

Sapo ta mbarosh atë afresk do të jemi bashkë përgjithmonë, një herë e përgjithmonë, pa kurrfarë argumenti apo ndonjë gjë tjetër, sall dashuri do të kemi për njëri-tjetrin.

Eja dhe bëj gjithçka që do t’ju thotë Emi Lu*.

Unë të adhuroj më shumë se kurrë më parë.

Vogëlushja jote, Frida!

Përktheu: Bujar Meholli

*Artiste kaliforniane e pikturës dhe muraleve. Mike e ngushtë e Fridas dhe Diegos.

Takimi me Diego Riveran

Pikturat që Frida bënte në shtëpi ia dërgoi Diegos, që ishte një ndër personalitetet e shquara të artit pamor. Arti i saj i bëri aq shumë përshtypje saqë ai vendosi ta bëjë pjesë të skenës politike dhe kulturore në Meksikë. / KultPlus.com

Prev Post

Aktorja Emma Watson shpreh solidaritet me Palestinën

Next Post

Biden riafirmon mbështetjen për Ukrainën në rast të pushtimit rus

post-bars

Leave a Comment