LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Kancelari Gjermanisë, Olaf Scholz, pritet me ceremoni shtetërore nga Albin Kurti

Kancelari Gjermanisë, Olaf Scholz, pritet me ceremoni shtetërore nga Albin Kurti

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz ka arritur në Kosovë, derisa është pritur me ceremoni shtetërore nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, shkruan KultPlus.

Së bashku me Kurtin, edhe Ministrat e Qeverisë dolën për të marë pjesë në pritjen e kancelarit të Gjermanisë.

Kjo është vizita e parë e Olaf Scholz në Kosovë, si kancelar i Gjermanisë, mirëpo një takim mes Kurtit dhe Scholz kishte ndodhur edhe para një muajve.

Tema e dialogut pritet të jetë njëra ndër pikat kryesore që do të diskutohet mes tyre. 

/KultPlus.com

Prev Post

Kjo mënyrë e konsumimit të rrushit të thatë ju ndihmon për shëndetin e zemrës

Next Post

144 vjet nga formimi i Lidhjes së Prizrenit

post-bars

Leave a Comment