LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Audi RS6 + Limited Edition i ABT zhvillon 690 kuaj/fuqi

Audi RS6 + Limited Edition i ABT zhvillon 690 kuaj/fuqi

Kompania e famshme ABT Sportsline prezantoi krijimin e tij të ri, Audi RS6 + Limited Edition.

Vetura është projektuar për të kombinuar përmirësimet vizuale dhe të performancës, ka marrë një komplet të trupit të bërë nga plastika e përforcuar me fibër karboni dhe përbëhet nga një spoiler sportiv i buzës së përparme, parafango të vegjël, mbulesa të pasqyrave anësore nga karboni, zgjatime të pragut, spoiler i pasmë dhe disa gjëra të tjera të vogla.

Siç pritej, Audi mori sistemin e shkarkimit ABT me katër skajet e tubit të shkarkimit prej çeliku inox mat, të zi 102 mm. Ai është gjithashtu i stolisur me buzë 22 inçësh ABT me Performancë të Lartë HR.

Fotot e brendshme nuk janë publikuar, por dihet se përmban doata të karbonit, duke përfshirë një levë marshi, vozitje ndërrimi, pjesë të pultit dhe pragjet me targa “1 nga 25” në parvaz. Gjithashtu, janë përgatitur edhe tapete speciale.

ABT ka punuar edhe në performancë, kështu që janë instaluar stabilizues të rinj që reduktojnë ndjeshëm animin.

Paketa ABT Power S rrit fuqinë e motorit V8 me dy turbo 4.0 litra të Audi duke zhvilluar 690 kuaj/fuqi dhe 878 Nm çift rrotullues krahasuar me standardin 591 hp dhe 799 Nm.

Për sa i përket përshpejtimit, ai nuk është zbuluar, por Audi është sigurisht më i shpejtë se ai standard, i cili e arrin “qindëshin” për 3.5 sekonda dhe arrin shpejtësinë maksimale prej 305 km/h. ABT do të ofrojë 25 kopje dhe çmimi nuk është bërë publik./infoshqip.com

Prev Post

Sot bëhen 23 vjet nga masakra në Krushë të Madhe

Next Post

Ndahet nga jeta Mjeshtri i Madh Ndue Ukcama

post-bars

Leave a Comment