LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt

Historike/ Për herë të parë në 32 vite demokraci, paralajmërohet protestë jo partiake dhe në Gramsh kundër rritjes së çmimeve

Edhe Gramshi i majtë dhe që i ka sjellë gjithmonë fitoren socialistëve ngrihet në revoltë kundër rritjes së çmimeve. Gazetari Shkëlzen Henkoja raportoi për “BalkanWeb” se për herë të parë në 32 vite demokraci në Gramsh do të organizohet protesta e parë, pa thirrjen e subjekteve politike, por e thirrur nga shoqëria civile, qytetarë nëpërmjet rrjeteve sociale.

Protesta pritet të nisë në orën 17:00 pasdite kundër rritjes së çmimit të naftës, të produkteve bazë të shportës, si dhe të plehrave kimike.

Njoftimi përveç rrjeteve sociale është shpërndarë edhe me pankarta të vendosura nëpër rrugët kryesore, në lokalet e zonave rurale.

Whatsapp Image 2022 03 13 At 12.17.06
/balkanweb
Prev Post

Rusët bombarduan xhaminë në Mariupol, brenda ishin 80 persona

Next Post

Stresi bën thirrje për bojkot të koncertit të Malumës: Populli s’ka bukë

post-bars

Leave a Comment