LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Rusët bombarduan xhaminë në Mariupol, brenda ishin 80 persona

Rusët bombarduan xhaminë në Mariupol, brenda ishin 80 persona

Xhamia e “Sulltan Sulejmanit të Madhërishëm” dhe gruas së tij Roxolanas (Sulltanesha Hurrem) në Mariupol, është bombarduar nga forcat ruse, ka njoftuar ministria e Jashtme ukrainase.

Ministria ka thënë se më shumë se 80 të rritur dhe fëmijë po fshiheshin aty nga bombardimet, përfshirë shtetas turq.

Nuk ka raportime të tjera nëse ka pasur të vdekur apo të lënduar./ rrugapress

https://twitter.com/MFA_Ukraine?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1502555077089034245%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Frrugapress.al%2Fruset-bombarduan-xhamine-ne-mariupol-brenda-ishin-80-persona%2F

Image
Prev Post

Bordi i Menaxhimit të Hidrokarbureve: Çmimi i naftës ulet në 217 lekë

Next Post

Historike/ Për herë të parë në 32 vite demokraci, paralajmërohet protestë jo partiake dhe në Gramsh kundër rritjes së çmimeve

post-bars

Leave a Comment