LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 (Video) Revolta për çmimet, qytetarët bllokojnë autostradën Lezhë-Tiranë

(Video) Revolta për çmimet, qytetarët bllokojnë autostradën Lezhë-Tiranë

Paraditen e sotme, qytetarë protestues kanë bllokuar rrugët tek kryqëzimi i Shënkollit dhe autostradën Tiranë – Lezhë, ç’ka ka sjellë përplasje me Policinë dhe tensionim të situatës.

Protesta e tyre është në vijim të revoltës për rritjen abuzive të çmimeve të karburanteve dhe produkteve bazë në tërësi. Ndërkohë në orën 11 nisi në Tiranë protesta masive.

RrugaPress
Prev Post

Qytetarë nga gjithë Shqipëria nisen drejt Kryeministrisë

Next Post

Florjan Binaj merr edhe ‘babin’ në protestë: Në Shqipëri nuk ka vend për profesionistët, por për patronazhistët

post-bars

Leave a Comment