LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Qytetarë nga gjithë Shqipëria nisen drejt Kryeministrisë

Qytetarë nga gjithë Shqipëria nisen drejt Kryeministrisë

Protesta qytetare e thirrur sot në orën 11.00 ka nisur dhe qytetarë nga gjithë Shqipëria janë mbledhur fillimisht në Sheshin Skënderbej dhe tani po shkojnë drejt Kryeministrisë.

Pjesëmarrja është shumë e lartë dhe siç shihet nga pamjet që sjell drejtpërdrejt newsbomb.al, bulevardi kryesor është plot. Banderolat dhe pankartat e mëdha nuk mungojnë. “Boll na vodhe”, shkruhet në banderolën kryesore të protestës.

Prej tre ditësh në Tiranë dhe në disa qytete të Shqipërisë kanë nisur protestat qytetare dhe kërkohet ulja e çmimeve. Tubimi i sotëm është më masivi i kësaj jave për shkak se qytetarë nga gjithë vendi i janë përgjigjur thirrjes për të protestuar për çmimin e produkteve ushqimore dhe karburanteve./NEWSBOMB

Prev Post

Paraqitjet mbresëlënëse shpërblehen, djali i Rudi Vatës thirret në stërvitjen e skuadrës së parë të Sëlltikut

Next Post

(Video) Revolta për çmimet, qytetarët bllokojnë autostradën Lezhë-Tiranë

post-bars

Leave a Comment