LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Rusia sërish kërcënon me armë bërthamore, Lavrov: Do t’i përdorim ato në rast

Rusia sërish kërcënon me armë bërthamore, Lavrov: Do t’i përdorim ato në rast

Sulmet e Rusisë ndaj Ukrainës vazhdojnë në ditën e 7-të. Është raportuar se forcat ruse gati kanë arritur në periferi të Kievit.

Agjencia e lajmeve RIA njoftoi se ushtria ruse ka pushtuar Khersonin. Nga ana tjetër, ministri i Jashtëm rus Lavrov tha se armët bërthamore do t’ përdorim në rast se fillon Lufta e Tretë Botërore.

Sirenat vazhdojnë të bien bien në Kiev pandërprerë.

Deklarata e ministrit të Jashtëm Lavrov “Nëse do të ketë një luftë të tretë botërore, ajo do të jetë bërthamore dhe shkatërruese” u perceptua si një “kërcënim bërthamor”.

Presidenti Putin, në një takim me ministrin e Mbrojtjes Sergey Shoigu dhe shefin e Shtabit të Përgjithshëm Valeriy Gerasimov në ditën e 5-të të sulmit, urdhëroi forcat parandaluese të ushtrisë ruse, të cilat përfshijnë armë bërthamore dhe raketa hipersonike, të futen në një gjendje lufte speciale./mejdani.com

Prev Post

“Të moshuar, mjekë, aktorë kanë marrë armët”, kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko: Lufta nuk është vetëm për Ukrainën, por për të gjithë botën demokratike

Next Post

Realizoi me oriz dhe fara portretin e Zelenskyt, artisti shqiptar i rekordeve tërheq sërish vëmendjen e ndërkombëtarëve

post-bars

Leave a Comment