LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Realizoi me oriz dhe fara portretin e Zelenskyt, artisti shqiptar i rekordeve tërheq sërish vëmendjen e ndërkombëtarëve

Realizoi me oriz dhe fara portretin e Zelenskyt, artisti shqiptar i rekordeve tërheq sërish vëmendjen e ndërkombëtarëve

Volodymyr Zelenky ditët e fundit është bërë një nga figurat e qëndresës frymëzuese të Ukrainës ndaj sulmit rus, që po frymëzon të gjithë botën.

Artisti shqiptar nga Kosova, Alkent Pozhegu ka realizuar portretin e presidentit ukrainas me oriz dhe fara luledielli, duke tërhequr kështu vëmendjen e dhe të ndërkombëtarëve.

46-vjeçari Pozhegu ka përdorur qindra kilogram drithëra, fara luledielli, misri dhe oriz për të krijuar mozaikun me figurën e Zelensky.

Pozheku është një artist i njohur për talentin e tij të veçantë dhe jo pak herë është nderuar me çmime të rëndësishme. Pozhegu ka thyer 3 herë rekordin Guinness.

J.GJ./ReportTv.al
Prev Post

Rusia sërish kërcënon me armë bërthamore, Lavrov: Do t’i përdorim ato në rast

Next Post

MKRS-ja shpall konkurs publik për dizajnimin e Logos së institucionit ‘Opera e Kosovës’

post-bars

Leave a Comment