LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Universiteti i Ankarasë nderon presidenten Osmani me çmimin Doctor Honoris Causa

Universiteti i Ankarasë nderon presidenten Osmani me çmimin Doctor Honoris Causa

Presidentja e Republikës së Kosovës është nderuar me çmimin Doctor Honoris Causa, çmim ky nga Universiteti i Ankarasë, përkatësisht nga Fakulteti Juridik, shkruan KultPlus.

Presidentja Osmani është shprehur të jetë e nderuar me këtë vlerësim.

“Nder i dyfishtë ta pranoj çmimin Doctor Honoris Causa nga Universiteti prestigjioz i Ankarasë, e posaçërisht nga Fakulteti Juridik.

Ky çmim është respekt ndaj marrëdhënieve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe asaj të Turqisë, por edhe për popujt, stafin akademik dhe studentët tanë”, ka shkruar presidentja Osmani./ KultPlus.com

Prev Post

“Emergjente për paqen dhe sigurinë në Ballkan”/ Kosova i trembet një agresioni serb? Kërkon nga SHBA bazë të përhershme ushtarake dhe anëtarësim në NATO

Next Post

Rusia njofton se ka marrë nën kontrollë të plotë hapësirën ajrore të Ukrainës

post-bars

Leave a Comment