LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Rusia njofton se ka marrë nën kontrollë të plotë hapësirën ajrore të Ukrainës

Rusia njofton se ka marrë nën kontrollë të plotë hapësirën ajrore të Ukrainës

Në deklaratën e bërë nga ministria ruse e Mbrojtjes, theksohet se ushtarët rusë kontrollojnë edhe zonat përreth termocentralit bërthamor të Zaporizhzhia, ndërsa termocentrali vazhdon të funksionojë dhe niveli i radioaktivitetit është normal

Moskë

Ministria ruse e Mbrojtjes njoftoi se e gjithë hapësira ajrore e Ukrainës është nën kontrollin e Rusisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën e bërë nga ministria, theksohet se ushtarët rusë kontrollojnë edhe zonat përreth termocentralit bërthamor të Zaporizhzhia, ndërsa termocentrali vazhdon të funksionojë dhe niveli i radioaktivitetit është normal.

Më tej bëhet e ditur se 1.114 objekte ushtarake që i përkasin Ukrainës janë shkatërruar që nga fillimi i sulmit dhe se e gjithë hapësira ajrore e Ukrainës është nën kontrollin e Rusisë.

Gjithashtu njoftohet se qytetet Berdyansk dhe Energodar janë gjithashtu nën kontrollin e ushtrisë ruse.

Prev Post

Universiteti i Ankarasë nderon presidenten Osmani me çmimin Doctor Honoris Causa

Next Post

Zelensky: Do nxjerrim nga qelitë të burgosurit me eksperiencë ushtarak

post-bars

Leave a Comment