LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 “Serbia po mbështet Rusinë”/ Deputetja ukrainase: Të njohim Kosovën, na qëndroi pranë

“Serbia po mbështet Rusinë”/ Deputetja ukrainase: Të njohim Kosovën, na qëndroi pranë

Një deputete ukrainase, Irina Friz, ka kërkuar njohjen e Kosovës si shtet i pavarur nga Ukraina. Friz ka thënë se Kosova i ka qëndruar pranë Ukrainës në këtë kohë shumë të vështirë. Deputetja po ashtu nuk ngurroi të rikujtonte se Serbia është ndër shtetet e vetme që nuk ka vendosur sanksione kundrejt Rusisë.

“Ne duhet t’u bashkëngjitemi partnerëve perëndimorë që tashmë e kanë njohur Kosovë dhe ta njohim edhe ne. Është koha të qëndrojmë me miq, jo të luajmë me armiq”, ka shkruar Friz.

https://i1.wp.com/lapsi.al/wp-content/uploads/2022/02/Capture-11-e1646050966924.jpg?w=640&ssl=1

Më herët Friz ka falemnderuar Prishtinën zyrtare për qëndrimin që ka mbajtur, duke dënuar agresionin rus./puls7news.com

Prev Post

Zelensky: Do nxjerrim nga qelitë të burgosurit me eksperiencë ushtarak

Next Post

BE blen armë për Ukrainën, reagon ashpër Moska: Kjo na dha të drejtë në…

post-bars

Leave a Comment