LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 BE blen armë për Ukrainën, reagon ashpër Moska: Kjo na dha të drejtë në…

BE blen armë për Ukrainën, reagon ashpër Moska: Kjo na dha të drejtë në…

Kremlini ka akuzuar Bashkimin Evropian për sjellje armiqësore ndaj Rusisë, duke thënë se furnizimet me armë në Ukrainë ishin të rrezikshme dhe destabilizuese dhe dëshmoi se Rusia kishte të drejtë në përpjekjet e saj për të çmilitarizuar fqinjin e saj.

Perëndimi ka rritur furnizimet me armë për Ukrainën për ta ndihmuar atë të mbrohet kundër një pushtimi rus që Moska e quan një “operacion special ushtarak” që synon mbrojtjen e civilëve, raportoi Reuters.

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov nuk pranoi të komentojë mbi numrin e viktimave që kanë pësuar forcat ruse, ose të shtjellojë udhëzimet e presidentit Vladimir Putin në fundjavë që forcat bërthamore të Rusisë të vendosen në një “regjim të veçantë”./balkanweb.com

Prev Post

“Serbia po mbështet Rusinë”/ Deputetja ukrainase: Të njohim Kosovën, na qëndroi pranë

Next Post

U përjashtuan nga kompeticionet ndërkombëtare dhe Kupa e Botës, reagon Federata Ruse e futbollit: Do e apelojmë, vendimi diskriminues!

post-bars

Leave a Comment