LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Lavrov konfirmon dakortësinë e Rusisë për bisedime nësë ndërmjetëson Turqia

Lavrov konfirmon dakortësinë e Rusisë për bisedime nësë ndërmjetëson Turqia

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov siguroi homologun e tij turk Mevlut Cavusoglu për gatishmërinë e Rusisë për të bashkëvepruar ngushtë me të gjitha fuqitë në mënyrë që të përshpejtojë për një zgjidhje në Ukrainë.

Ky lajm u publikua edhe nga agjensia e lajmeve “Sputnik”.Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov theksoi për homologun e tij turk Mevlut Cavusoglu gatishmërinë e Rusisë për të bashkëvepruar ngushtë me të gjitha fuqitë në mënyrë që të përshpejtojë një zgjidhje diplomatike të qëndrueshme në Ukrainë. Gjithashtu, ministria e Jashtme ruse konfirmoi se Lavrov e informoi Cavusoglu në detaje për operacionin ushtarak special rus në Donbass.

Më herët, Erdogan tha në një mbledhje të partisë turke në pushtet AKP se ai kishte ftuar presidentin rus Vladimir Putin në Turqi për të diskutuar situatën në Ukrainë në mënyrë të gjerë.Presidenca turke gjithashtu njoftoi sot se presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka diskutuar situatën në Ukrainë me homologun e tij ukrainas, Vladimir Zelensky./AtikAlbania

Prev Post

Frikë nga sanksionet e SHBA?! Rusia fare mirë mund të përdorë Bitconin të ecë e lirë në tregjet globale

Next Post

Korçë, reshje të dendura bore dhe stuhi ere, disa zona të bllokuara dhe pa energji elektrike

post-bars

Leave a Comment