LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Hapet Festivali Ndërkombëtar i Dizajnit në Madrid

Hapet Festivali Ndërkombëtar i Dizajnit në Madrid

Është hapur që nga 20 shkurti Festivali Ndërkombëtar i Dizajnit në Madrid. Në këtë ngjarje përfshihen takime, seminare e ekspozita.

Madridi po pret edicionin e pestë të Festivalit Ndërkombëtar të Dizajnit të Madridit nga 15 shkurt deri më 13 mars. Kjo ngjarje përfshin ekspozita, takime, seminare dhe konferenca.

Salla e Ekspozitave të Qendrës Kulturore, Fernán Gómez, do të jetë mikpritëse e ekspozitave zyrtare të këtij Festivali.

Alvaro Matias, Drejtor i Festivalit të Dizajnit në Madrid thotë se ka propozime të lidhura me dizajnin grafik, propozime të lidhura me dizajnin e hapësirave, me produktet, me ndriçimin. Të gjithë ata na ftojnë të reflektojmë për botën ku jetojmë, botën ku duam të jetojmë, si dhe të njohim bukurinë dhe përvojën që ofron dizajni në të gjitha formatet e tij.

Festivali është një platformë për sektorin e dizajnit në Madrid dhe gjithë Spanjën, me bashkëpunimin e institucioneve, markave, kompanive, muzeve dhe ambienteve në mbarë Madridin, duke treguar më të mirën në dizajnin lokal dhe kombëtar.

Një lloj hapësire për t’u ndalur nga ritmi i furishëm i imponuar nga qytetet tona, nga nxitimet,
nga të gjitha ato gjëra që duhet të bëjmë, nga stresi dhe për të menduar përsëri se si ndihemi – ne jemi të lodhur, të tensionuar, i gjithë trupi ynë ndihet kështu – dhe rilidhemi fillimisht me njerëzit përreth nesh dhe gradualisht me mjedisin shprehet Antoni Arola dizajnere.

Dizajni do të jetë një pjesë integrale e programit, duke ngritur profilin e talenteve krijues nga Spanja dhe e gjithë bota, përmes 41 ekspozitave, 7 instalimeve, 219 aktiviteteve dhe pjesëmarrjes së 637 profesionistëve. / KultPlus.com

Prev Post

Dita e tretë e pushtimit rus në Ukrainë/ Lufta mbërrin në kryeqytet, goditet një pallat, betejë dhe shpërthime në rrugët e Kievit

Next Post

Frika nga lufta dhe shtrenjtimi i mundshëm i çmimeve nxit blerjet e miellit. Ja çfarë po ndodh në Tiranë

post-bars

Leave a Comment