LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Lajm i keq për shqiptarët/ Zvicra na fut në listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë

Lajm i keq për shqiptarët/ Zvicra na fut në listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë

Zvicra ka vendosur që ta fusë Kosovën në listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë nga Covid-19.Sipas Ambasadës së Zvicrës në Kosovë për të hyrë në Zvicër duhet vaksinimi i plotë.

Kjo mbetet në fuqi deri në një njoftim tjetër.

“Pavarësisht vendimit të autoriteteve zvicerane për të lehtësuar kriteret për të hyrë në Zvicër, Kosova mbetet në listën e vendeve me rrezik të lartë.

Si të tilla, kërkesat e mëparshme për të hyrë në Zvicër përfshirë vaksinimin e plotë, mbetet në fuqi deri në një njoftim të dytë.

Për informacion më të detajuar, ju lutemi kontrolloni aplikacionin e Administratorit të Udhëtimit”– thuhet në njoftimin e ambasadës zvicerane në Kosovë.

https://www.facebook.com/SwissEmbassyPristina?fref=nf
Prev Post

‘Mercenarë nga Shqipëria dhe Kosova janë dërguar në Ukrainë’. Ministri i jashtëm rus, Lavrov, bën deklaratën e fortë

Next Post

E dhimbshme/ Numër i madh i të rinjve po heqin dorë nga shtetësia e Kosovës!

post-bars

Leave a Comment