LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Gruaja më e vjetër e Europës mbush 118 vjeç: Kam frikë se Zoti më ka “harruar”

Gruaja më e vjetër e Europës mbush 118 vjeç: Kam frikë se Zoti më ka “harruar”

Ajo është gruaja më e vjetër e Europës.

Plot 118 vjeçe, motër Andre është sot në karrige me rrota dhe nuk sheh.

Nga 2009-a, ajo jeton në një azil në Francë.

Është gruaja e dytë më e vjetër në botë, pas japonezes Kane Tanaka.

Tre ditë më parë e festoi ditëlindjen me tortën me çokollatë.

I lutem Zotit të më thërrasë, por ndoshta ka harruar”, thotë ajo.

Ajo e ka kaluar Covid-19 dhe ka plot histori për të treguar.

Megjithatë, thotë se është lodhur nga jeta dhe ka ardhur koha të largohet./http://stop.tvklan.al/

Prev Post

Kryeministri Rama vizitë në SHBA, takon kryediplomatin Blinken

Next Post

Vranësira dhe reshje shiu, moti për ditën e sotme

post-bars

Leave a Comment