LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 FOTO / Jerusalemi u bë i bardhë pas reshjeve të rralla të borës

FOTO / Jerusalemi u bë i bardhë pas reshjeve të rralla të borës

Jerusalemi është mbuluar me të bardha pasi një stuhi dimërore mbuloi me borë pjesën më të madhe të lartësive më të larta të rajonit.

Sipas mediave të huaja, kupola ikonë e artë e Shkëmbit të qytetit të shenjtë u pluhuros me borë të enjten.

https://radiokontakt.al/wp-content/uploads/2022/08/cc1-4.jpg

Autostradat kryesore për në Jerusalem dhe arteriet kryesore të tij u mbyllën dhe shkollat dhe bizneset u mbyllën gjatë ditës ndërsa borëpastruesit komunalë punonin për të pastruar rrugët.

Policia izraelite mbylli gjithashtu autostradat kryesore në Bregun Perëndimor malor për shkak të kushteve të rrezikshme të rrugëve.

Një stuhi dimërore ka goditur Mesdheun Lindor, duke sjellë shira të dendur dhe erë në Lindjen e Mesme ndërkohë që Stambolli dhe Athina u mbuluan nga bora në fillim të kësaj jave./rrugapress

Prev Post

LAJM I FUNDIT/ Shuhet Dom Gjergj Simoni, dëshmitar i torturave të komunizmit në burgjet e diktaturës

Next Post

“Policët e rremë” dalin rrugëve, arrestohet 35 vjeçari në “Ali Dem”: U kap me kokainë në makinë dhe nxori stemën e Policisë

post-bars

Leave a Comment