LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Erdogan në Shqipëri, “blindohet” zona nga Tirana në Milot, asnjë lëvizje

Erdogan në Shqipëri, “blindohet” zona nga Tirana në Milot, asnjë lëvizje

Ditën e hënë, 17 janar, Presidenti i Turqisë Erdogan do të vizitojë Shqipërinë. Sipas axhendës në orën 09:25 Erdoğan do të pritet me ceremoni shtetërore në Aeroportin “Nënë Tereza.”

Policia e Shtetit ka njoftuar të gjtihë drejtuesit e automjeteve se  aksi rrugor Milot-Vorë-Milot dhe rrugët hyrëse e dalëse në këtë aks, do të jenë të bllokuara nga ora 07:00 deri në 14:00. Sipas policisë, rruga do të bllokohet edhe për lëvizjen e kamionëve.

“Njëkohësisht, ju bëjmë me dije se do të ketë kufizime edhe për kategoritë e tjera të automjeteve rrugore, të cilat duhet të përdorin rrugë dytësore për të qarkulluar në këtë orar,” njofton policia.

“Gjithashtu do të ndalohet lëvizja e mjeteve në itinerarin mbikalimi i Laçit – Laç, në datën 17.01.2022, nga ora 08:30 deri në orën 12:30.

Si dhe prej orës 08:30 të datës 17.01.2022 deri në orën 10:00 të po kësaj date, do të ketë ndalim qarkullimi për automjetet, në segmentin rrugor Rinas-Vorë-Rinas.”

Kufizime të lëvizjes do të ketë dhe për bizneset që ushtrojnë aktivitetin në aksin rrugor Vorë-Milot-Vorë, si dhe bllokime të lëvizjes së automjeteve në disa segmente rrugore në Tiranë, në orare të ndryshme të datës 17.01.2022.

Policia e Shtetit ka marrë të gjitha masat për kufizimin e këtyre lëvizjeve dhe në këtë kuadër kërkon mirëkuptimin dhe ndihmën e përdoruesve të rrugës që gjatë kohës së kufizimit dhe ndalimit të lëvizjes të mos planifikojnë lëvizje në këto akse dhe të zbatojnë me rigorozitet udhëzimet e punonjësve të Policisë së Shtetit që do të jenë të planëzuar në shërbim në këto akse rrugore.

Qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Rinasit, me qëllim udhëtimin jashtë shtetit, me avion, të marrin masa për të lëvizur para orës së bllokimit të lëvizjes së automjeteve./Rruga Press

Prev Post

100 mijë prostituta shqiptare punojnë në rrugët e Evropës

Next Post

Degjeneron në dhunë ndeshja Tirana- Vllaznia, tifozët thyejnë stolat dhe xhamat brenda stadiumit Air Albania, ndërhynë FNSH (FOTO/VIDEO)

post-bars

Leave a Comment