LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Shqiptarët duke shkruar histori nëpër botë, Armando Broja ‘yll në ardhje’

Shqiptarët duke shkruar histori nëpër botë, Armando Broja ‘yll në ardhje’

Ylli shqiptar, Armando Broja, po shkruan histori në ligën më të vështirë dhe konkurrese në botë, Premier League, shkruan KultPlus.

Së fundmi, Broja ka hyrë në histori të klubit “Southampton”, duke u bërë lojtari më i ri që ka shënuar 5+ gola në Premier League këtë sezon (20vjeç dhe 123ditë i vjetër).

Shqiptarët kanë shënuar suksese të ndryshme përpos në fushën e futbollit, edhe atë të muzikës, filmit e sporteve të ndryshme.

Broja është shembull se si nga vende të vogla siç janë Shqipëria e Kosova, mund të prodhohen yje të mëdhenjë futbolli. /KultPlus.com

Prev Post

KOSOVË| Qeveria vendos, s’ka më pensione nën 100 euro

Next Post

Samsung Electronics lançon Freestyle, një projektor për t’u argëtuar kudo që të jeni

post-bars

Leave a Comment