LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Samsung Electronics lançon Freestyle, një projektor për t’u argëtuar kudo që të jeni

Samsung Electronics lançon Freestyle, një projektor për t’u argëtuar kudo që të jeni

Teknologjia e parë në llojin e vet që ofron shikim dhe argëtim optimal në një formë kompakte, përmban aftësitë e nivelit automatik, fokusimit automatik dhe fotografi të përsosur.

Samsung Electronics njoftoi sot lançimin e projektorit të ri dhe pajisjes argëtuese, The Freestyle, në CES 2022.

Freestyle ofron teknologjinë dhe fleksibilitetin e parë të këtij lloji, për të ofruar argëtim optimal për përdoruesit që kërkojnë të kenë përmbajtje video dhe audio kudo që shkojnë.

The Freestyle është një projektor, një altoparlant inteligjent dhe një ndriçues ambienti, të gjitha në një pajisje të lehtë portative. Kur bëhet fjalë për transportueshmërinë, Freestyle peshon vetëm 830 gram duke ju lejuar të ndryshoni çdo hapësirë në një ekran me lehtësi. Ndryshe nga projektorët konvencionalë, në formë kutie, The Freestyle lejon rrotullim deri në 180 gradë, duke u mundësuar përdoruesve të shfaqin video me cilësi të lartë kudo – tavolina, dysheme, mure apo edhe tavane.

“Freestyle është një projektor i veçantë i orientuar drejt fleksibilitetit për tju përshtatur stilit të jetës të konsumatorëve,” tha Simon Sung, Zëvendës President Ekzekutiv dhe Shef i Ekipit të Shitjeve dhe Marketingut të Biznesit Visual Display në Samsung. “Pa kufizime në hapësirë, Freestyle është një pajisje argëtuese dhe e gjithanshme që mund të përdoret në çdo mënyrë që konsumatorët preferojnë.”

Freestyle vjen me funksione të plota automatike dhe nivelin automatik, të mundësuara nga teknologjia lider në industri. Karakteristikat e lejojnë pajisjen të rregullojë automatikisht ekranin e saj në çdo sipërfaqe në çdo kënd, duke siguruar një imazh krejtësisht proporcional çdo herë.

Për më tepër, veçoria e fokusimit automatik lejon Freestyle të shfaqë një imazh të pastër kristal në çdo sipërfaqe, në çdo kënd, deri në madhësinë 254 cm.

Freestyle vjen gjithashtu me një radiator të dyfishtë pasiv që mundëson një bas të pastër dhe më të thellë, dhe rrezatimi i zërit 360 gradë i lejon përdoruesit të shijojnë një përvojë tingulli të cilësisë së kinemasë pavarësisht se ku janë.

Freestyle është i pajtueshëm me bateritë e jashtme që mbështesin dalje USB-PD dhe 50W/20V ose më lart, kështu që përdoruesit mund ta marrin me vete kudo, pavarësisht nëse janë në lëvizje, në një udhëtim kampingu etj. Gjithashtu, The Freestyle është projektori i parë portativ në botë që mund të lidhet me një prizë drite pa pasur nevojë për kabllo shtesë, përveç lidhjes tradicionale me një prizë muri.

Kur nuk përdoret si projektor për të transmetuar përmbajtje, Freestyle ofron gjithashtu efekt ndriçimi falë ambient mode dhe kapakut të tejdukshëm të lenteve. Freestyle është gjithashtu një altoparlant i zgjuar, që analizon muzikën për të shoqëruar efektet vizuale që mund të projektohen në mur, dysheme dhe kudo tjetër.

Freestyle ofron veçori të Smart TV, të disponueshme në televizorët inteligjentë Samsung, me shërbime të integruara transmetimi dhe veçori pasqyrimi të pajtueshme me pajisjet celulare Android dhe iOS.

Është projektori i parë portativ i industrisë që është i certifikuar nga partnerët kryesorë globalë OTT, duke u ofruar klientëve përvojën më të mirë të shikimit të përmbajtjes.

Është gjithashtu projektori i parë që përfshin kontrollin e zërit në fushë të largët, duke i lejuar përdoruesit të zgjedhin asistentët e tyre të preferuar të zërit.

Projektori Freestyle i prezantuar në panairin e teknologjisë CES 2022 do të jetë i disponueshëm në tregun vendas në mes të shkurtit. Për më shumë informacion, vizitoni news.samsung.com/global/ces-2022 dhe www.samsung.com.

Për më shumë informacion, duke përfshirë imazhe ose video mbi produktet që Samsung po shfaq në CES 2022, ju lutemi vizitoni news.samsung.com/global/ces-2022.

Për më shumë informacion mbi portofolin Lifestyle të Samsung, ju lutemi vizitoni www.samsung.com.

Rreth Samsung Electronics

Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, aksesorëve, tabletave, aparateve digjitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED.

Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën http://news.samsung.com.

Samsung nuk është përgjegjës për bateritë e jashtme të palës së tretë.

Prev Post

Shqiptarët duke shkruar histori nëpër botë, Armando Broja ‘yll në ardhje’

Next Post

Haradinaj nga Haga: S’kam pasë mundësi me vra aq sa kam dashtë ushtarë të Millosheviqit në Koshare

post-bars

Leave a Comment