LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Opozita në vend njofton për protestë kombëtare më 12 nëntor

Opozita në vend njofton për protestë kombëtare më 12 nëntor

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha njoftoi se aksioni opozitar do të fillojë më 12 nëntor 2022.

Berisha tha se bashkëpunimi me Partinë e Lirisë dhe më forcat e tjera nis zyrtarisht më 12 nëntor në një betejë, sipas tij pa kthim.

Protesta e opozitës së bashkuar vjen në kohën kur nesër bashkëpunimi me Partinë e Lirisë do të konkretizohet me një marrëveshje të shkruar që përfshin edhe ecjen në procesin e zgjedhjeve lokale të 14 majit 2023.

Ilir Meta tha më herët gjatë ditës se PL do të marrë kandidatin për kryetar të Këshillit Bashkiak të Tiranës ndërsa PD do të ketë emrin e kandidatit për kryetar bashkie.

 

j.l./ dita

Prev Post

Kryepeshkopi i Athinës dhe Greqisë flet për një problem shqetësues te të rinjtë

Next Post

Qeveria e re serbe me skeletet e Millosheviçit

post-bars

Leave a Comment