LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Parashikimi i motit për javën, temperatura deri në 41 gradë

Parashikimi i motit për javën, temperatura deri në 41 gradë

Temperaturat në vendin tonë pritet të shkojnë deri në 41 gradë gjatë javës.

Meteorologu i Meteoalb, Hakil Osmani tha në emisionin ‘Mirëmëngjes’ në Euronews Albania se temperaturat do të shkojnë 39 gradë celsius deri në datën 30 qershor dhe në ditë e para të korrikut, që përkojnë me fundjavën, temperaturat do të arrijnë në 40-41 gradë celsius.

Edhe në bregdet vlerat termike do të jenë të larta 36-37 gradë, ndërsa në zonat malore 34-35 gradë.

“Mëngjesi i sotëm ka qenë relativisht i freskët, në ditët në vijim priten rritje të vlerave minimale deri në 24 -28 gradë, që do të thotë që edhe mëngjeset dhe mbrëmjet do të jenë të nxehtë”, tha Osmani.

/euronews

Prev Post

Arsyeja pse pjepri nuk duhet shqëruar me asnjë frut tjetër

Next Post

Publikohen rezultatet për provimin e lëndëve me zgjedhje të Maturës Shtetërore

post-bars

Leave a Comment