LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Arsyeja pse pjepri nuk duhet shqëruar me asnjë frut tjetër

Arsyeja pse pjepri nuk duhet shqëruar me asnjë frut tjetër

Pjepri është një nga ushqimet që tretet më lehtë dhe më shpejt. Kombinimi i pjeprit me ushqime të tjera që treten ngadalë shkakton probleme në stomak. Kur pjepri konsumohet me stomak bosh, grimcat e tij lëvizin shumë shpejt në aparatin tretës.

Prandaj ato përçojnë me ritmin e duhur të gjitha vlerat dhe përfitimet shëndetësore.

Por, nëse e hani me ushqime të tjera ose pas ushqimeve të tjera, këto të fundit do të ngadalësojnë tretjen e pjeprit.

Sheqernat tek fruit i pjeprit do të fermentohen në stomak dhe do të kthehen në vatër të baktereve të këqija.

Rezultati do të jetë një stomak i fryrë dhe i mbushur me gazra.

/shendeti.al

Prev Post

Serbia do të përballet me tapitë shqiptare të sanxhakut të Nishit

Next Post

Parashikimi i motit për javën, temperatura deri në 41 gradë

post-bars

Leave a Comment