LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Moti bën kthesë e papritur, si do të jetë koha javën e ardhshme

Moti bën kthesë e papritur, si do të jetë koha javën e ardhshme

Këto ditë vendi është “pushtuar” nga ditë të nxehta, por javën që presim përpara pritet përkeqësimi i kushteve atmosferike.

Sipas Shërbimit Metereologjik Ushtarak moti parashikohet me kthjellime por edhe reshje shiu kryesisht në formën e rrebesheve dhe stuhive.

Për ditën e hënë moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash hera-herës deri të dendura. Në relievet malore në lindje reshje shiu në formen e shtrëngatave dhe rrbesheve afatshkurtra.

Nga po të njejta situatë meteorologjike vendi do të ndikohet edhe për ditën e Martë. Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash hera-herës deri të dendura. Në relievet malore në lindje reshje shiu në formen e shtrëngatave dhe rrebesheve afatshkurtra.

Duke filluar nga dita e Mërkurë deri në fund të javës (e Enjte dhe e Premte) pritet përkeqësimi i mëtejshëm i kushteve atmosferike.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash deri të dendura. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet mesatar dhe lokalisht të lartë.

Reshjet me intensitet deri të lartë do të jenë afatshkurtra por në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me breshër dhe shkarkesa elektrike.

Gjithashtu për këto tre ditë parashikohet rënie e temperaturave ndërsa i nxehti Afrikan tërhiqet nga vendi ynë për pak ditë.

/lajmifundit.al

Prev Post

Nga nesër leje e re për qarkullimin e mjeteve, çfarë duhet të dini

Next Post

40 plazhet më të mira në Evropë – në listë edhe ato të Shqipërisë dhe Malit të Zi

post-bars

Leave a Comment