LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Peshëngritësja shqiptare Evangjeli Veli shpallet kampione Europe

Peshëngritësja shqiptare Evangjeli Veli shpallet kampione Europe

Nje tjeter sukses nderkombetar. Peshëngritësja shqiptare, Evangjeli Veli ka shkëlqyer në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Tiranë, teksa ia ka dalë të shpallet kampione Europe në stilin e shkëputjes për peshën deri në 55 kg.

Ajo tregoi menjëherë se do ishte kompetitive, pasi tre provat kaluan me sukses (91, 93, 95 KG).

Emocionet ishin të jashtëzakonshme, me peshëngritësen shqiptare që e kishte të pamundur të mbante lotët.

Sa i përket renditjes, pas saj u pozicionua peshëngritësja ukrainase Kamila Kontop dhe më pas, ajo nga Belgjika, Nina Streck.

/lajmifundit

Prev Post

Ndërron jetë ish-presidenti, Bujar Nishani

Next Post

Egjipt, zbulohen 250 mumie dhe 150 statuja nga kohërat e lashta

post-bars

Leave a Comment