LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 25 maji shpallet ditë pushimi dhe pa makina

25 maji shpallet ditë pushimi dhe pa makina

25 maji do të jetë një ditë pushimi zyrtar për administratën publike për qarkun e Tiranës.

Vendimi u mor sot në mbledhjen e qeverisë, pasi në këtë datë do të luhet në kryeqytet finalja e Conference League.

Finalja e Conference League, kompeticionit të UEFA-s, pritet të sjellë deri në 90 mijë tifozë që do të vijnë nga Italia dhe Holanda.

Ndërkohë Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash, mes të cilave edhe bllokimi i disa akseve rrugore në kryeqytet ditën e zhvillimit të ndeshjes.

Qytetarët që bëjnë veprime të dhunshme gjatë ndeshjes do të gjobiten apo dënohen.

/euronews

Prev Post

Çmimet e rritura mbushin arkën e shtetit, buxheti shton 35 miliardë lekë

Next Post

Sot luhet finalja e Europa League, formacionet e mundshme

post-bars

Leave a Comment