LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Rezoluta për Srebrenicën, boshnjakët e quajnë të turpshëm refuzimin e Kuvendit shqiptar

Rezoluta për Srebrenicën, boshnjakët e quajnë të turpshëm refuzimin e Kuvendit shqiptar

Kuvendi i Shqipërisë ka refuzuar të enjten kërkesën e Partisë Demokratike për të shqyrtuar dhe mbështetur një rezolutë që dënon krimet e kryera nga forcat serbe në Srebrenicë në vitin 1995 si gjenocid.

Ky veprim ngjalli reagime në Bosnjë e Hercegovinë, ku deputetë e qytetarë e quajtën të turpshëm votimin kundër kësaj rezolute nga ana e Kuvendit shqiptar.

Megjithatë, deputetët e Partisë Socialiste në pushtet e quajtën tekstin e rezolutës “lojë të ulët” të partisë opozitare.

/euronews

Prev Post

Berati dhe Gjirokastra më rënien më të madhe të lindshmërisë, vetëm Tirana në rritje

Next Post

Ndërron jetë presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe, vendi shpall 40 ditë zie zyrtare

post-bars

Leave a Comment