LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Vendi përfshihet nga reshje shiu e rrufe, kur pritet të nisin “stuhitë”

Vendi përfshihet nga reshje shiu e rrufe, kur pritet të nisin “stuhitë”

Vendi ynë pritet të përfshihet ditën e nesërme nga reshje shiu dhe si dhe rrufe sipas Meteoalb.

Reshjet pritet të nisin gjatë orëve të para të ditës në veri-perëndim, ndërsa me kalimin e orëve do të shtrihen thuajse në të gjithë territorin.

Për t’u theksuar vlen fakti se gjatë ditës së nesërme, reshjet do të shoqërohet edhe me rrufe kryesisht në pjesën e Ultësirës Perëndimore.

Sa i përket temperaturave të ajrit, pritet që gjatë kësaj pjese të javës të jemi me temperatura relativisht të ulëta.

Minimumi në zonat malore do të regjistrojnë vlerën edhe -1 Gradë Celsius ndërsa maksimumet deri në 16 Gradë Celsius.

Pas ditës së enjte kemi një rritje të ndjeshme të temperaturave të ajrit duke bërë që të shkojnë deri në 20 Gradë Celsius.

/lajmifundit

Prev Post

Agjërimi i ramazanit nga diabetikët: Si të agjëroni në mënyrë të sigurt?

Next Post

Pas alarmit në Evropë, Kosova largon nga tregu disa produkte të “Kinder”

post-bars

Leave a Comment