LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Rifillojnë protestat para Kryeministrisë për rritjen e çmimeve

Rifillojnë protestat para Kryeministrisë për rritjen e çmimeve

Dhjetëra qytetarë janë bërë bashkë dhe me pankarta në duar janë rreshtuar përpara Kryeministrisë për të kundërshtuar rritjen e çmimeve.

Me pankarta në duar, qytetarët kundërshtojnë rritjen e çmimit të naftës që ka shkuar deri në 237 lekë për litër e të produkteve të tjera bazë.

Në protestat e mëparshme protestuesit kërkuan heqjen e taksave, heqjen e akcizës dhe miratimin e ligjit për minimumin jetik duke i lënë kryeministrit Edi Rama afat.

/bw

Prev Post

Konjufca: Kosova dhe Shqipëria përballë sfidave duhet të jenë afër njëra-tjetrës

Next Post

Gjermania kriminalizon simbolin e luftës pro ruse, germën ‘Z’

post-bars

Leave a Comment