LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Pushtuesit rus nuk i tremben Zotit, rrëmbejnë priftin e Kishës Ortodokse në Ukrainë

Pushtuesit rus nuk i tremben Zotit, rrëmbejnë priftin e Kishës Ortodokse në Ukrainë

Ushtarët rus nuk janë mjaftuar vetëm me sulmet që kanë marrë shumë jetë të pafajshme, ndërsa kanë rrëmbyer edhe Oleg Nikolaev, një prift në kishën ortodokse të Ukrainës në Berdyansk, zonën rusët. Mësohet se prifti është rrëmbyer nga okupatorët rus, ndërsa nuk dihet se kue kanë dërguar. Lajmi është bërë i ditur nga Ukrinform. Rusët rrethuan në mëngjes banesën e priftit, teksa nën kërcënimin e armëve rrëmbyen Nikolaev dhe kërcënuan gruan e priftit e cila është me nevoja të veçanta./JOQ

Prev Post

Rafineria e naftës në Ballsh mund të zëvendësohet me një park fotovoltaik

Next Post

Lipa merr pjesë në hapjen e shkollës shqipe në Teksas: Kam folur shqip me prindërit për të mos harruar rrënjët (VIDEO)

post-bars

Leave a Comment