LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Shqiptarët bëhen bashkë kundër rritjes së çmimeve, sot në 11:00 protestë mbarëkombëtare para kryeministrisë

Shqiptarët bëhen bashkë kundër rritjes së çmimeve, sot në 11:00 protestë mbarëkombëtare para kryeministrisë

Protesta të shumta janë zhvilluar thuajse në të gjithë qytetet e vendit pas rritjes së çmimeve për ushqimet dhe të karburanteve.

Qytetarë, jo vetëm në kryeqytet, por edhe në shumë qytete të tjera të vendit, janë organizuar në protesta masive, kundër rritjes së çmimit të naftës, të produkteve ushqimore dhe taksave.

Prej tre ditësh protestat qytetare janë fokusuar kryesisht në pika strategjike, kryesisht akse rrugore, duke ndërprerë qarkullimin e mjeteve në disa prej tyre në shenjë revolte ndaj situatës ekonomike në të cilën gjendet Shqipëria.

Ata janë organizuar në Tiranë, Lushnje, Durrës, Fier, Mirditë, Bulqizë, Korçë, Shkodër dhe në shumë qytete të tjera, por që sigurisht nuk kanë kaluar pa probleme dhe përplasje me Policinë e Shtetit, e cila është përpjekur të ruajë qetësinë dhe të zhbllokojë akset rrugore, që kanë shkaktuar kaos në trafikun e mjeteve rrugore.

Ndërkohë në kuadër të këtyre protestave këtë të shtunë në orën 11:00 është paralajmëruar një protestë masive para kryeministrisë.

Rruga Press

Prev Post

Libri i Javës në IETT/ “Shkretëtira e Tartarëve” nga Dino Buzzat

Next Post

30 vjet nga vdekja e Martin Camaj, shkrimtarit që la gjurmë të pashlyeshme në letërsinë shqipe

post-bars

Leave a Comment