LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 FOTO/ Karburantet në garë, kush të rrisë më shumë çmimin e naftës

FOTO/ Karburantet në garë, kush të rrisë më shumë çmimin e naftës

Çmimet e karburantit në Shqipëri duket se i kanë hipur “ashensorit” që njeh vetëm ngjitjen.

Mbrëmjen e së martës, në ditën që kryeministri doli në TV dhe justifikoi rritjen e çmimeve për shkak të luftës në Ukrainë, karburantet janë vënë në garë se kush të rritë më shumë numrat në tabelat e tyre.

Në rrjetet sociale janë publikuar foto të shumta që tregojnë se nafta po i afrohet çmimit “të çmendur” 280 lekë për litër.

Në një vend ku asnjë autoritet shtetëror nuk është ndier për të verifikuar nëse ka abuzime me çmimin kjo që po ndodh duket sikur është legjitimuar nga qeveria.

Rruga Press

Prev Post

Save the Children: 800,000 fëmijë në mesin e 2 milionë refugjatëve nga Ukraina, shumica po udhëtojnë të vetëm

Next Post

Renditja skandaloze/ Tirana kryeqyteti me cilësinë më të keqe për të jetuar në Europë, ndër të fundit në botë

post-bars

Leave a Comment