LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Rusia izolohet nga pjesa tjetër e botës, shkëputet nga interneti global krijon rrjetin e vet

Rusia izolohet nga pjesa tjetër e botës, shkëputet nga interneti global krijon rrjetin e vet

Rusia ka vendosur të izolohet nga pjesa tjetër e botës dhe të shkëputet nga interneti global.

Lajmin e ka dhënë Rusia përmes një deklarate zyrtare, ku kanë komunikuar se pas 11 marsit të gjithë serverët dhe domenet duhet të transferohen në intranetin rus.

Duke se Rusia do të përdorë një rrjet interneti i cili do të funksionojë vetëm brenda territorit rus.

/J.GJ./ReportTv.al

Prev Post

Fermerët kërkojnë shteti t’i ndihmojë ta zgjerojnë prodhimin e grurit

Next Post

Nga forcimi i kockave te dobësimi, 6 kokrra kumbulla të thata në ditë do të befasojnë organizmit tuaj

post-bars

Leave a Comment