LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Tre herë brënda 24 orëve/ Ngrihet në mënyrë të kordinuar çmimi i naftës në Shqipëri

Tre herë brënda 24 orëve/ Ngrihet në mënyrë të kordinuar çmimi i naftës në Shqipëri

Te gjitha kompanite e shitjes se karburanteve sot kane ngritur ne menyre te kordinuar çmimet brenda nates nga 200 lek ne 230 dhe 239 lek ose nga 1.9 euro deri 2 euro dhe 2.2 dollar deri 2.3 dollar, per nje liter karburant. Nuk eshte rritur nafta kaq ne burse, madje e kur vajti nje fuçi 180 dollar ne e kemi pasur nen 180 lek.

Tani eshte tek 115 dollar dhe po shkon 250 lek. Si ka mundesi kjo? Qeveria paguhet nga ne per te qene rregullator dhe duhet te nderhyj urgjent ose nese nuk e bene dot te jap doreheqje, se ka te tjere plot qe e bejne kete gje shume mire. Kjo rritje do te rrise gjithe produktet e tjera, ndaj ose duhen rritur rrogat, ose do mbajtur karburanti ne nivele stabel.

E. Kocaqi

Prev Post

Osmani: Anëtarësimi i Kosovës në NATO, parakusht për paqe në rajon

Next Post

TikTok nën hetim për ndikim tek fëmijët

post-bars

Leave a Comment