LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Ministri i Jashtëm ukrainas thirrje SHBA-së: Kemi nevojë për armë tani

Ministri i Jashtëm ukrainas thirrje SHBA-së: Kemi nevojë për armë tani

Ministri i Jashtëm i Ukrainës Dimitri Kuleba, gjatë një bisede telefonike me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antoni Blinken, ka kërkuar më shumë armë nga SHBA-ja.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë ministri Kuleba, i cili përmes një postimi në twitter ka zbardhur bisedën e tij me Blinkenin.

‘Pata një telefonatë me @SecBlinken për sanksione të mëtejshme ndaj Rusisë deri kur ajo të ndalojë luftën e saj kundër Ukrainës dhe të tërheqë forcat e saj. Përpjekjet e koordinuara për të parandaluar shmangien e sanksioneve. Theksova: Ukraina ka nevojë për dërgesa shtesë të armëve, veçanërisht për Forcën tonë Ajrore, tani’, shkruan në postimin e tij Kuleba.

Ndërkohë që Kryetari i Senatit të SHBA për Marrëdhëniet me Jashtë, Bob Menendez i tha CNN të martën se SHBA po ofron një “tubacion ndihme në Ukrainë”, duke iu referuar një sërë sistemesh mbrojtëse vdekjeprurëse që po dërgohen në vend.

Prev Post

Zelensky: Brenda një jave janë vrarë rreth 9.000 ushtarë rusë

Next Post

10 vjet nga vdekja e piktorit të shquar shqiptar, Sotir Capo

post-bars

Leave a Comment