LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Trupat bjelloruse kanë hyrë në Ukrainë

Trupat bjelloruse kanë hyrë në Ukrainë

Trupat bjelloruse kanë hyrë në Ukrainë

 user 1  0 Commentsrusiaukraina

Sipas kanalit zyrtar të parlamentit ukrainas, trupat bjelloruse kanë hyrë në rajonin Chernihiv të Ukrainës për të ndihmuar Rusinë në luftën e saj kundër Ukrainës.

Trupat bjelloruse hynë në rajonin e Chernihiv. Informacioni u konfirmua për publikun nga Vitaliy Kyrylov, zëdhënës i Forcave të Mbrojtjes Territoriale të Veriut. Më shumë detaje më vonë.“, thuhet në njoftim.https://t.me/verkhovnaradaukrainy/6789?embed=1

Rruga Press

Prev Post

Rusi-Ukrainë, BE frikë nga tensionet në Bosnje, dërgon 500 trupa shtesë, Dodik telefonon Lavrovin

Next Post

Dy vëllezërit Barbarossa dhe femra Saida al-Hurra: Tre “piratët (komandantë)” myslimanë që pushtuan Europën

post-bars

Leave a Comment