LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Teatri Kombëtar i Kosovës me tri premiera në muajin mars

Teatri Kombëtar i Kosovës me tri premiera në muajin mars

Teatri Kombëtar i Kosovës ka bërë të ditur orarin e tyre për muajin mars, në të cilin janë paraparë tri premiera, shkruan KultPlus.

Më 21 mars me fillim nga ora 20:00 do të shfaqet premiera “Muslimani” me autor dhe regjisor Enver Petrovcin.

Në anën tjetër, Premiera e dytë ka të bëjë me balet, ku do të jepet shfaqja “Romeo dhe Zhulieta” me koreografia të Konstantin Uralskyt.

Premiera e tretë dhe ajo e fundit është vendosur më 30 mars, me titull “Kuartet” nga Heiner Muller me regji të Alban Beqiraj. /KultPlus.com

Prev Post

Anija e “fundit” nga Rusia me 3030 tonë grurë mbërriti në Durrës; Si do diversifikohet furnizimi

Next Post

Rusi-Ukrainë, BE frikë nga tensionet në Bosnje, dërgon 500 trupa shtesë, Dodik telefonon Lavrovin

post-bars

Leave a Comment