LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Për një kujtesë dhe mendje të shëndetshme duhet të konsumoni këto ushqime

Për një kujtesë dhe mendje të shëndetshme duhet të konsumoni këto ushqime

Janë disa ushqime të cilat janë shumë të mira për trurin dhe duhet t’i konsumoni pasi ka prova se të ushqyerit e përmirësuar mund të mbështesë mirëqenien emocionale.

Ushqimet më të mira për trurin

Mundohuni t’i hani këto çdo javë për ta mbajtur lëndën tuaj gri të shëndetshme.

Arra të papërpunuara

Një racion në ditë

Peshk me vaj

Të paktën një porcion 140 g në javë

Drithërat integrale

Pesë deri në gjashtë racione në ditë

Bishtajoret

Tre deri në katër racione në javë

Manaferrat (të freskëta ose të ngrira)

Gjysmë filxhani të paktën tre herë në javë

Perime me gjethe jeshile

Një tas të vogël sallate çdo ditë

/inforculture.info/

Prev Post

Themelohet Fondi i Sigurisë për Ushtrinë e Kosovës

Next Post

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç, ka propozuar që Kosovës t’i jepet statusi i kandidatit për pranim në Bashkimin Europian. Kjo erdhi pas propozimit që Ukraina të pranohet në BE sa më shpejt që të jetë e mundshme.

post-bars

Leave a Comment