LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 TURQIA MBLEDH KËSHILLIN E SAJ TË SIGURISË / Diskutohet për ndërhyrjen ushtarake të Rusisë në Ukrainë

TURQIA MBLEDH KËSHILLIN E SAJ TË SIGURISË / Diskutohet për ndërhyrjen ushtarake të Rusisë në Ukrainë

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë nën kryesimin e presidentit Erdogan do të mbahet në Kompleksin Presidencial. Aty do diskutohet për ndërhyrjen ushtarake të Rusisë në Ukrainë.

Zëvendëspresidenti Fuat Oktay, Ministri i Mbrojtjes Kombëtare Hulusi Akar, Ministri i Brendshëm Süleyman Soylu, Shefi i Shtabit të Përgjithshëm gjeneral Yaşar Güler, kreu i Organizatës Kombëtare të Inteligjencës Hakan Fidan, Drejtori i Komunikimeve Presidenciale Fahrettin Altun, Sekretari Privat Presidencial Hasan Doğan dhe Zëdhënësi i Presidencës İbrahim Kalın po marrin pjesë në samit.

Ministri i Jashtëm Mevlüt Çavuşoğlu nuk është i pranishëm në samit për shkak të pranisë së tij në Kazakistan.

/Atikaalbania

Prev Post

6 superushqime për lëkurë të shndritshme

Next Post

Kryeministri Kurti: Sulmi mbi Ukrainën është agresioni më i madh ushtarak që nga Lufta e Dytë Botërore!

post-bars

Leave a Comment