LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Sulmi rus ndaj Ukrainës/ Kancelari gjerman: Ditë e tmerrshme

Sulmi rus ndaj Ukrainës/ Kancelari gjerman: Ditë e tmerrshme

Kancelari gjerman, Olaf Schoz e dënoi sulmin e Rusisë ndaj Ukraines duke e quajtur dite te tmerrshne per Europen. 

“Kjo është një ditë e tmerrshme për Ukrainën dhe një ditë e errët për Europën”, tha Scholz. Kancelari gjermana telefonoi me presidentin ukrainas dhe i siguroi solidaritetin e plotë të Gjermanisë. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka dënuar sulmin ndaj Ukrainës si një sulm të paturpshëm dhe pa pasur asnjë shkak. “Ky sulm “rrezikon jetën e shumë civilëve”, ka thënë Stoltenberg.

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von e dënoi sulmin rus “ashpërsisht”. “Ne dënojmë sulmin e pajustifikuar të Rusisë në formën më të ashpër”, shkroi von der Leyen në twitter. Bëhet e ditur të enjten, se ambasadorët e NATO-s zhvillojnë shpejt një takim krize. NATO ka thirrur këshillin transatlantiko-verior

Prev Post

Ushtria e Ukrainës: Kemi rrëzuar 5 avionë rusë dhe një helikopter

Next Post

“Shqipëria është krah të NATO-s dhe BE-së”, Nikolla: Dënojmë me ashpërsi sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës

post-bars

Leave a Comment