LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 “Shqipëria është krah të NATO-s dhe BE-së”, Nikolla: Dënojmë me ashpërsi sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës

“Shqipëria është krah të NATO-s dhe BE-së”, Nikolla: Dënojmë me ashpërsi sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, ka reaguar lidhur me sulmin rus në Ukrainë.

Nëpërmjet një reagimi në ‘Facebook’, Nikolla shprehet se Shqipëria është krah NATO- s dhe BE duke shtuar se në këtë situatë të vështirë mbështet popullin e Ukrainës.

“Dënojmë me ashpërsi sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës, një vend sovran.

Shqipëria është krah NATO dhe BE në mbështetje të popullit të Ukrainës.”, tha Nikolla.

(BalkanWeb)

Prev Post

Sulmi rus ndaj Ukrainës/ Kancelari gjerman: Ditë e tmerrshme

Next Post

Biden dënon ‘sulmin e paprovokuar dhe të pajustifikuar të Rusisë ndaj Ukrainës’: Lufta do të sjellë një humbje katastrofike

post-bars

Leave a Comment