LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Reagimet e vendeve të Azisë pas sulmit të Rusisë mbi Ukrainën! (10-Kina)

Reagimet e vendeve të Azisë pas sulmit të Rusisë mbi Ukrainën! (10-Kina)

Kina refuzoi t’i cilësonte lëvizjet e Rusisë në Ukrainë një “pushtim” dhe u bëri thirrje të gjitha palëve të ushtrojnë përmbajtje.

“Ju po përdorni një metodë tipike pyetjesh të medias perëndimore për përdorimin e fjalës pushtim,” u tha gazetarëve Hua Chunying, zëdhënëse në ministrinë e jashtme të Kinës.

“Kina po monitoron nga afër situatën e fundit. Ne u bëjmë thirrje të gjitha palëve të ushtrojnë përmbajtje për të parandaluar daljen e situatës jashtë kontrollit.

Ambasada kineze në Ukrainë u tha qytetarëve të saj në Ukrainë që të qëndrojnë në shtëpi si masë paraprake, pas bombardimeve në disa qytete të Ukrainës./mejdani.com

Prev Post

“Sulm i qëllimshëm, gjakftohtë”, shefi i NATO-s për sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës: Putin do mbaj përgjegjësi për veprimet e pamatura

Next Post

Si mund ta ndryshojë jetën tuaj një kurs psikologjie?

post-bars

Leave a Comment