LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Të gjithë sytë nga Ukraina, gati të “plasë” mes Turqisë dhe Greqisë

Të gjithë sytë nga Ukraina, gati të “plasë” mes Turqisë dhe Greqisë

Një përplasje e rëndë mes një mjeti lundrues të Rojes Bregdetare dhe dy mjeteve të peshkimit turk ka ndodhur pasditen e së martës në brigjet e Oinousses.

Sipas informacioneve nga mediat greke, anijet e peshkimit turke po gjuanin në ujërat territoriale greke, diçka që është e ndaluar.

Ekuipazhi i Rojes Bregdetare tentoi të largonte anijet turke të peshkimit nga zona bregdetare greke, por peshkatarët turq reaguan duke kundërshtuar.

Në këto kushte pala e rojës bregdetare greke ka hapur zjarr në ajër për të nxjerrë jashtë ujërave territoriale greke anijet e peshkimit turk.

Pala turke pretendon se nga të shtënat është plagosur një peshkatar turk. Ky informacion nuk është konfirmuar nga Ministria e Transportit Tregtar dhe Roja Bregdetare.

Rruga Press

Prev Post

Rama e pranon: Inceneratorët nuk janë zgjidhje e preferuar nga BE

Next Post

Ushtria e Ukrainës: Kemi rrëzuar 5 avionë rusë dhe një helikopter

post-bars

Leave a Comment