LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Separatistët në Ukrainën lindore thonë se planifikojnë të evakuojnë 700,000 njerëz

Separatistët në Ukrainën lindore thonë se planifikojnë të evakuojnë 700,000 njerëz

Separatistët e mbështetur nga Rusia në Ukrainën lindore kanë thënë se kanë planifikuar të evakuojnë rreth 700,000 njerëz në Rusi nga DPR.

Shumica e banorëve të DPR janë rusisht folës dhe shumë prej tyre tashmë kanë marrë nënshtetësinë ruse.

Ukraina thotë se njerëzit që drejtojnë DPR-në nuk janë separatistë, por përfaqësues rusë, diçka që Kremlini e mohon.

Rruga Press

Prev Post

Nëse i përdorni shpesh këto 6 fraza, jeni një lider më i mirë nga sa mendoni

Next Post

Stuhia apokaliptike ‘shkatërron’ Evropën, kaos dhe humbje jete në këto shtete (PAMJE TË RËNDA)

post-bars

Leave a Comment