LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Me energji diellore, kjo makinë mund të ecë me muaj pa u karikuar

Me energji diellore, kjo makinë mund të ecë me muaj pa u karikuar

Një makinë me energji diellore ka udhëtuar qindra kilometra me një karikim të vetëm, duke shënuar një moment historik për automjetin më efikas dhe të qëndrueshëm në botë. Lightyear One përshkoi 400 km me 130 km / orë përpara se të duhej të rimbushej sërish gjatë një prove rutinë.

Më parë, makina elektrike përshkroi më shumë se 700 km me një shpejtësi më të ulët. Lightyear pretendon se makina do t’i lejojë klientët të “ngasin me muaj pa karikim” dhe shpreson t’u dorëzojë automjetet e para klientëve deri në mesin e 2022./infoshqip.com

Prev Post

Ukraina: Mundësia për një sulm në shkallë të gjerë është e ulët

Next Post

Nëse i përdorni shpesh këto 6 fraza, jeni një lider më i mirë nga sa mendoni

post-bars

Leave a Comment